Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Mayıs 2022

Betimleyici Anlatım ile İlgili Hikayeler

Aşağıda betimleyici anlatım ile ilgili hikayeler kısaca olarak ele alacağız.

Annem beni hep sarı saçlım diye severdi. Karadenizliler hep sarı saçlı olarak doğar ve zamanla kumrallaşır. Sarılıkları gider sadece Karadenizlilikleri kalır. Uzun boylu bir insanım. Çocuk yıllarım da da arkadaşlarımdan hep uzun olarak yıllarımı geçirdim. Uzun boylu olmam bazı durumlarda işime yaradı. Bazı durumlarda da çok zararını gördüm.

Uzun boylu olunca kavga dövüşlerde hep yenen taraf oldum. Uzun boylu olduğum için de tarla işlerini, ev işlerini hep ben yaptım. Ben çok küçük olan kardeşlerim hep işlerden kaytardılar. Annem de eski düzeni devam ettirmeye meraklı olduğu için sürekli bana iş buyururdu.

Köy hayatı her zaman güzel geçmişti. Evimiz, dağın eteklerinde, bahçesi olan ve iki katlı bir evdi. Bahçesinde meyve ağaçları vardı. Elma, armut, ayva babamın sevdiği meyvelerdi. Güneş sabahları benim odamın penceresinden girerdi. Güneşle kalkardım, aceleyle giyinir ve yüzümü yıkayıp tarlaya çıkardım.

Tarlada çalışmak benim için bire keyifti. Herkes nefret ederdi ama ben çok zevk alırdım. Biberler, domatesler, patlıcanlar sırasıyla toplanırdı. Çuvallara ya da kasalara konurdu. Daha sonra bir yerde toplanır ve hale gönderilmek için beklenirdi. Çok güzel günlerdi. Çocukluğum gözümün önünden geçti. Şimdi de olmak istediğim yerdeyim ama çocukluğum sürekli gözümün önünde duruyor.

Betimleyici Anlatım ile İlgili Hikayeler Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. jale dedi ki:

    harbiden çok iyi olmuş betimlemeyi beğendim ödev bitmiş oldu sayenizde.

Yorum Yaz