Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Eylül 2020

Belediyenin Gelirleri Nelerdir?

Aşağıda belediyenin gelirleri nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Belediyeler, belde yönetimi olarak yerel yönetimlerde teşkilatlanmış kurumlar olarak hizmet etmektedir. Bir beldede yer altı ve yer üstü kaynakların ve sistemlerin geliştirilmesi ve kullanılması için hizmetler eden kurum belediyedir. Belediyecilik işlemlerinde çevre düzenlemesi, imar, planlama, enerji sarfiyatı, kültür işleri gibi konulara da bakılmaktadır.

Bir belediyenin gelirleri, eğitim, sağlık, ulaşım, iletişim alanlarında elde edilen gelirlerden pay olarak ayrılmaktadır. Belediye hizmetlerinin sosyal tesis olarak yapılandırdığı alanlarda da ticari faaliyetlerin yapılması önemli bir gelir sağlanmasında etkili olmaktadır. Hükümet bütçesinden belediye bütçelerine de bir pay ayrılmaktadır. Bu sayede belediyecilik hizmetleri devam etmektedir. Belediyeler geliştikçe sosyal hayat da iyileşir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. seray dedi ki:

    siteye teşekkürler hep buradan bakıyorum, belediye gelirleri nelerdir kısa ve güzel olmuş yıldızlı beğendim, bu arada okulun hem en güzel ve hem de en çalışkan öğrencisiyim, okuyanlara kapak olsun. :)

Yorum Yaz