Bayrağımızı Başka Ülkelerin Bayraklarından Ayıran Özellikler Nelerdir Madde Madde

Bu yazımızda bayrağımızı başka ülkelerin bayraklarından ayıran özellikler nelerdir madde madde kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Millet olarak tarih boyunca bağımsızlık mücadelesi vermek için savaşmış ve bedeller ödemiş bir milletiz. Göçebe toplumlar olarak yaşadığımız günlerden bugüne daima doğru, dürüst ve sadık olarak yaşamışızdır.

İslamiyet’i kabul etmemizle birlikte yaptığımız savaşlar birer fetih hareketlerine dönüşerek, diğer insanlar için sulh, selamet ve huzur faaliyetlerine dönüşmüş ve anlam kazanmıştır. Böylece savaşırken ölürsek şehit, kalırsak gazi anlayışıyla kutlu yolculuğumuzu sürdürmüşüzdür.

Bayrağımız dünya üzerindeki birçok devlet ve milletten bu nedenle ayrılır. Özellikle İslam’a bin yıl hizmet etmiş ve süper güç olarak dünyanın dört bir yanına yayılmışızdır.

Osmanlı Devleti’nin devlet armasının yanında bir de bayrağı bulunmaktadır. Hilal ve yıldızdan oluşan bu bayrak kırmızı renktedir.

Osmanlı’da Türk Bayrağı:

*Kırmızı renktedir.

*Hilal ve yıldızdan oluşur.

*Kırmızı renk, şehitlerin kanını temsil eder.

*Fetih ve vatan uğrunda can veren insanlarımızı temsil eder.

*Hilal, Allah lafzını, yıldız peygamberi temsilen konmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti Türk Bayrağı:

*Kırmızı renktedir.

*Hilal ve beş köşeli yıldızdan oluşmuştur.

*Kırmızı renk şehitlerin kanını temsil eder.

*Vatan, namus ve din uğruna can veren insanlarımızı temsil eder.

*Hilal vatan, yıldız şehittir.

Türk Bayrağı’nı tarih boyunca diğer milletlerin bayrağından ayıran özellikler bu şekildedir. Milli ve manevi değerlerle oluşturduğumuz Türk Bayrağı sonsuza kadar dalgalanacaktır.

Bayrağımızı Başka Ülkelerin Bayraklarından Ayıran Özellikler Nelerdir Madde Madde Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

3 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.