Bayrağımız Hangi Renktedir Ve Üzerinde Hangi Sembol Ya Da İşaretler Vardır?

Bu yazımızda bayrağımız hangi renktedir ve üzerinde hangi sembol ya da işaretler vardır kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Tarih boyunca milletimiz savaşarak ve tırnaklarıyla kazıyarak hayatta kalmayı başarmış, adalet, merhamet ve başa bağlılık duygularıyla birçok devlet kurmuş ve dünyayı yönetmiştir. Türk Milleti, daima adaletten, barıştan ve huzurdan yana olmuştur.

Adaletin tesis etmesi savaşmış, zulme rıza göstermemiştir. İslamiyet’in kabul edilmesinden sonra da bu böyle olmuştur. Fetih şuuru gelişmiş, mazlum, mağdur, muhtaç halklara yardım ve adalet götürülmüştür.

Bu yolda birçok sancak ve bayrak dalgalandırılmış ve bu bayraklar altında özgürce ve adilce yaşanılmıştır. Günümüzdeki Türk Bayrağı da o bayraklardan biri olarak son şeklini almış bir bayraktır. Bayrağımız şu tarih itibariyle Türkiye Cumhuriyeti’ni ve milletimizi temsil etmektedir.

Aziz ve necip milletimiz, vatan, din ve namus uğruna ölmekte ve şehit olmaktadır. Bu anlayış ölürsek şehit kalırsak gazi şekliyle yerleşik hale gelmiştir. Bu nedenle vatanımız kadar bayrağımız da önemli ve değerlidir.

Bayrak bir milletin bağımsızlık sembolüdür. Bizim bayrağımızın rengi kırmızıdır. Rengini şehitlerin kanından almıştır. Üzerinde ay ve yıldız bulunmaktadır. Ay vatan, yıldız şehitlerimizdir. Bunun anlamı vatanın daima korunacağı, bölünmez bütünlüğünün sağlanacağı, din ve namus uğruna can vermeye hazır olduğumuzu göstermektir.

Türk Bayrağı tarih boyunca bağımsızlığı, adaleti, hürriyeti temsil etmiştir. Dosta güven, düşmana korku salmıştır.

Bayrağımız Hangi Renktedir Ve Üzerinde Hangi Sembol Ya Da İşaretler Vardır Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.