Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Mayıs 2022

Bağımsızlığın Önemi İle İlgili Deneme

Bağımsızlığın Önemi İle İlgili Deneme Yazısı Örneği

Bağımsızlık, bireylerin ve toplumların hiç kimsenin boyunduruğu altına girmeden, kendi isteği doğrultusunda özgürce yaşamasıdır. Yapılan davranışları kısıtlanmamak, kimseye zarar vermeden özgürce dilediğini yapabilmek demektir.

Türk milleti varlığının her döneminde bağımsız olarak yaşamış bir millettir. Bu durum hem toplum yapısında hem de bireylerin iç dünyasında boyunlara asılmış bir madalya gibi durur. Bu madalyayı taşıyan bir millet olarak gurur duymak, her Türk vatandaşının hakkıdır.

Bu millet, bağımsızlığı yakalayana kadar çok mücadele etmiş gerek iç, gerekse dış güçlere karşı büyük savaşlar vermiştir. Ancak bağımsız olma güdüsü Türk ulusunun genlerinde vardır. Bu nedenle Türk milleti bu uğurda çetin mücadelelere girişmiştir.

Bir Türk vatandaşı olarak bu bağımsızlığı devam ettirmek her Türk gencinin görevidir.Bugün ve yarın buna engel olmak isteyenler çıkacaktır. Bu güçler karşısında duvar olmak, bağımsızlılığı yitirmemek için canla başla karşı koymak gerekir.

Arthur Schopenhauer der ki:”İnsanlarla uğraşmada üstünlüğe ulaşmanın tek yolu onlardan bağımsız olduğunuzu göstermenizdir.”  Bu sebeple tüm dünya karşısında söz sahibi olmak isteyen toplumlar bağımsızlıklarını asla yitirmemeli, bu ığurda ne gerekiyorsa yapmalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hazal dedi ki:

    merhaba arkadaşlar, Bağımsızlığın Önemi İle İlgili Deneme ödevim için kullandım, ben Van birincisi hazal hem güzel hem de çalışkanım, tembelleri sevmem.

  2. özlem dedi ki:

    selamun aleyküm ödev sayfası vallaha billaha dikkat çekici, 5 yıldızı hak ediyor, Bağımsızlığın Önemi İle İlgili Deneme çok güzel olmuş, her yazıya yorum yazmam beğendiğim için yazdım.

  3. danla bilic dedi ki:

    kısa sade beğendim, Bağımsızlığın Önemi İle İlgili Deneme ödevim vardı, Antalya okul birincisi olarak beğendim. :)

Yorum Yaz