Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Babalar ve Oğullar Özeti ve Kahramanları Kısa

Babalar ve Oğullar kitap özeti ile tahlili sayfamızda. 100 Temel eserlerden Babalar ve Oğullar özet kısaca kahraman tahlili kişilik özellikleri kısa olacak şekilde hazırladık. Sitemizde bütün kitap özetlerine ulaşabilirsiniz.

Babalar ve Oğullar Kitap Özeti ve Kahramanları

1859’da Nikolai’ın oğlu Arkady üniversiteyi bitirerek tıp fakültesinden arkadaşı Bazarov ile yaşadığı şehre döner. Bazarov, nihilist bir genç olarak herkes ve her şeyle istihza ederek hayatına devam etmektedir. Bazarov, bu nedenle herkesle tartışmaktadır. Bilimsel araştırmalar yapmaktan çok hoşlanmakta ve sürekli olarak böcekler toplamaktadır.

Arkady’nin amcası Pavel ile derin ve ağır tartışmalar yapmaktadır. Bu tartışmalardan birinde yaralanır. Bu nedenle şehirde kalamayacağını anlar. Gelip geçici aşklar yaşamaktadır. Arkady ile başka bir yere giderler. Bazarov’un tartışmaları yüzünden sürekli şehir değiştirirler. Bu nedenle hayatlarının bir kısmı yolda geçmektedir.

Orada Arkady ve Bazarov iki kız kardeş ile tanışır. Bunlar Anna ile Katya isminde kızlardır. Anna ile arkadaşlık kuran Bazarov açılamaz. Gelip geçici aşklarından biri olarak kalan arkadaşlığının sonunda kasabayı terk eder ve doktor olan babasının yanına yerleşir.

Babasının yanında asistanlık yapan Bazarov, otopsilerle ilgilenmektedir. Tifodan ölen birinin otopsisinde eline keser ve tifo hastası olur. Tifo nedeniyle ölümle pençeleşir. Çok zor günler geçirir. En sonunda ölür. Arkady, Katya ile evlenir. Anna ise bir politikacı ile evlenir. Pavel ise Almanya’ya döner.

Kahramanlar

Nikolai: Arkady’nin babasıdır.

Pavel: Nikolai’nin kardeşidir.

Arkady: Genç bir üniversite mezunu olarak hayatına devam eder.

Bazarov: Doktorluk ve asistan doktorluk yapan nihilist bir gençtir.

Anna: Güzel ve alımlı bir genç kızdır.

Katya: Genç ve güzel bir kızdır.

Vasily: Bazarov’un babasıdır.

Babalar ve Oğullar Kahramanları ve Kitap Özeti Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Zuhal dedi ki:

    Babalar ve oğulları yazarı kimdir diye ararken aynı zamanda bu bizler için hazırladığınız muhteşem özeti buldum bu yazı sayesinde kitap hakkında bilgi sahibi oldum.

Yorum Yaz