Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Mayıs 2022

Atatürk “Faal, Faydalı, Verimli” Kavramlarıyla Neyi Kastetmektedir? Söyleyiniz.

Bu yazımızda Atatürk “faal, faydalı, verimli” kavramlarıyla neyi kastetmektedir söyleyiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Mustafa Kemal, faal derken aktif, faydalı derken yararlı, verimli derken sorunsuz ve düzgün, çalışkan ve çabalayan kelimelerini kastetmektedir. bu kelimeler girişimciliği tarif etmektedir.. Mustafa Kemal, bu kavramları dile getirmek girişimcilikten bahsetmektir. Girişimcilik faal, faydalı ve verimli olmayı gerektirmektedir.

Faal, faydalı ve verimli işlerin fırsatlarını kovalamak, bu fırsatları yatırıma çevirmek ve karşılığını, kısa, orta ve uzun vadede almak girişimciliğin en önemli taraflarıdır. Girişimcilik sayesinde insanlar yatırım yapabilirler. Bu yatırımların verimli olması ve kar sağlaması için piyasa analizlerinin yapılması gerekir. Piyasa takibini yapmak ve analizleri iyi okumak her zaman girişimcilikte kazandırmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ömer dedi ki:

    Atatürk “faal, faydalı, verimli” kavramlarıyla üretken olmayı kastetmektedir bence. Hatta insanlığa faydalı işler yapan kişileri bu şekilde betimlemiştir.

Yorum Yaz