Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mayıs 2022

Aspendos Tiyatrosu’nu Tanıtan Bir Paragraf Kısa

Aşağıda Aspendos Tiyatrosu’nu tanıtan bir paragraf kısa kısaca olarak ele alacağız.

Aspendos Tiyatrosu, ülkemizin en önemli tarihi eserlerinden biridir. Antalya’nın Serik ilçesinin Belkıs köyünde bulunmaktadır. Belkıs Tiyatrosu olarak da bilinmektedir. Antalya şehrinin antik dönemden kalma eserlerinden biri olarak Aspendos Tiyatrosu önemli bir yere sahiptir.

Aspendos Tiyatrosu 1800 yıllık bir tarihe sahiptir. M.S. 200’lü yıllarda kurulmuştur. Aspendos Tiyatrosu, kurulduğu dönemde bilim ve sanatın ne seviyede olduğunu göstermektedir. Bu da bilim ve sanatın her zaman olduğunu göstermektedir. Aspendos Tiyatrosu artık ülkemizin en önemli değerlerinden biri olmuştur. Şuan kültür ve turizm bakanlığı tarafından korunmaktadır. Turistik mekanlar arasında en önemli yere sahiptir. Antalya şehrinin tarihi değerlerinden biridir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. berra dedi ki:

  çok saolun tam istediğin gibi ellerinize sağlık

 2. enesbatur dedi ki:

  İşime çok yaradı, sogolun

 3. esra dedi ki:

  beyler ve bayanlar, bana göre çok güzel bir bilgi, aspendos hakkında bilgi kısa ve açıklayıcı hazırlamışlar, okulun en çalışkanı olarak beğendim ben.

  1. Kenan Yaşar dedi ki:

   Tanıtım güzel de, kimler tarafından yaptırıldığı belirtilmemiş galiba…

 4. anıl öner dedi ki:

  bence çok güzel olmuş

 5. asya dedi ki:

  güzel, emeği geçenlerin eline sağlık, aspendos tanıtımı kısa ve umduğum gibi güzel olmuş teşekkürlerimi iletiyorum sizlere, okulun en güzel ve en çalışkan öğrencisi olarak. :)

Yorum Yaz