Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Haziran 2021

Anne ve Babanızdan Örnek Aldığınız Davranışlar Nelerdir? Gözlemlerinizi Defterinize Yazınız.

Bu yazımızda anne ve babanızdan örnek aldığınız davranışlar nelerdir gözlerinizi defterinize yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Anne ve babalarımız en büyük değerlerimizdir. Anne ve babamız hayatımıza etki eden insanlardır. Hayatı bize öğreten, bize nasihatler eden, bize dersler veren kişilerdir. Anne ve babamızın örnek almamız gereken davranışları vardır. Bu davranışlar insani ve beşeri faaliyetlerimizi geliştiren davranışlardır.

Anne ve babamın örnek aldığım davranışları, sürekli yardımlaşmaları, dayanışma halinde olmaları, dertleşmeleri, çözüm odaklı düşünmeleri, insanlara yardım etmeleri, akrabalarını gözetmeleri, birbirlerine karşı sevgi ve saygı içinde olmaları, her zaman birlik ve beraberlik içinde olmaları şeklindedir. Anne ve babamız en kıymetli hazinelerimizdir. Onların kıymetini bilmek gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Müberra dedi ki:

    Her zaman kendileri çocukları ve çevreleri için iyi güzel olanı isterlerdi biri için ellerinden gelen bir şey varsa yapmaya çalışırlardı. Kötülük yaptıklarınıda yapmak istediklerini de görmedim . Belki mükemmel bir hayatları olmadı ama niyetleri güzeldi bence .bu benim çocukluk zamanların daki hislerim yaşım ilerledikçe maalesef olumsuz yönde değişmeler oldu.

Yorum Yaz