Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Mayıs 2022

Anne Babam Döndü Kitap Özeti Kısa

Aşağıda anne babam döndü kitap özeti kısa kısaca olarak ele alacağız.

Anne Babam Döndü Kitap Özeti

Balkanlar’da yaşanan mücadelede vazife alan kumandanlardan biri olan Sait Bey, bir kumandan olarak savaşın sevk ve idare edilmesinde etkin rol oynayanlardan biri olmuştur. Balkan savaşları Osmanlı Devleti’nin en ağır yenilgiler aldığı bir savaş olmuştur. Sait Bey de bu savaşta ağır kayıplar yaşanmasında sorumlu tutulan kişilerden biri olmuştur.

Savaş sonrası yıllar sonra evine döndüğünde, hamının karşısına işte ben geldim diye çıkıp bana hoş geldin demeyecek misin demiştir. Hanımı da beyine uzun bir çıkış yapmıştır. Siz, Osmanlı Devleti’nin ağır yaralar alarak üç buçuk soysuzun önünde perişan olmasına sebep oldunuz. Sen o savaşın kumandanlarından biri olarak benim karşıma çıkıp da nasıl hoş geldin beklersin demiştir.

Sait kumandan durumu anlamıştı. Ortalık buz kesmişti. Hanımı tamamen haklıdır. Kendisi de düşünce alemine girmiştir. Ne yazık ki savaşın kaybedilmesinde kendini suçlu hissetmiştir. Sait bey, hanımına bir gün kaybettiğimiz yerleri geri almak nasip olursa o zaman adam gibi karşına çıkacağım, demiştir. Sait Bey anlayacağını anlamış ve yaptığı hataların farkına varmıştır. Böylece hayatını değiştiren kararlar alarak çocuğuna da mahcup olmamak için harekete geçmiştir. Savaş öncesi yaşanılan en büyük dramlardan birini yaşamıştır.

Anne Babam Döndü – Kahramanları 

*Sait Bey (Kumandan)

*Hanımı

*Çocuğu

Anne Babam Döndü Kitap Özeti Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz