Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2021

Anayurt Oteli Özeti ve Kahramanları Kısa

Anayurt Oteli kitap özeti ile tahlili sayfamızda. 100 Temel eserlerden Anayurt Oteli özet kısaca kahraman tahlili kişilik özellikleri kısa olacak şekilde hazırladık. Sitemizde bütün kitap özetlerine ulaşabilirsiniz.

Anayurt Oteli Kitap Özeti ve Kahramanları

Anayurt Oteli’nin katibi olan Zebercet, psikolojik bunalımlar yaşayan, yalnızlıktan bitap düşmüş ve sürekli kendini sorgulayan bir kişidir. Cinsel arzularını sevgi ve aşk yoluyla bastırmak yolunda ilerlemektedir. Otele gelen müşterilere dair hayaller kurmaktadır.

Bir gün otele gelen bir kadınla, evlendiğini ve mutlu bir yuva kurduğunu hayal eder. Kadın gittikten sonra onun odasına taşınır. Ona aşık olur. Onunla ilgili hayaller kurar. Odaya kimseyi almaz. Zamanla iyice yalnızlıktan delirir. Oteli kapatır. Ortalıkçı kadında köyüne gitmek ister.

Zebercet dışarı çıkar. Aşevinde gönül eğlendirir. İçer, sızar. Yalnızlığını bastırmak ister. Psikolojik sorunları devam eder. Bir gençle tanışır. Onunla sinemaya gider. Adı Ekrem’dir. Onu otele götürmek ister ama yapmaz. Otele tek başına gider.

Otelde tek gecelik ortalıkçı kadınla bir cinsel ilişki yaşar. Sonunda kadını öldürür. Oteli terk eder. Başka diyarlara gider. Farklı bir hayat kurar. Gittiği yerde cinayet davalarına katılır. Kendini katilin yerine koyar. Vicdan azabı yaşar. Hayatta olmayı kendine yediremez.

Zebercet, otele döner. Otelde bin bir tahayyül ile bir çok şey düşünür. İçinde bulunduğu boheme anlam veremez. Kendini otel odalarının birinin tavanına asar ve hayatına son verir. Yaşadığı bunalımlar ve cinsel sapıklıklar onun sonu olur. Yaptığı hatalardan ders alamayarak sonunda dipsiz bir kuyuya yuvarlanmıştır.

Kahramanlar

Zebercet: Psikolojik sorunları olan otel katibidir.

Ortalıkçı Kadın: Otel işlerini yapan temizlikçidir.

Ekrem: Zebercet’in sonradan tanıdığı bir arkadaşıdır.

Anayurt Oteli Kahramanları ve Kitap Özeti Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Didem dedi ki:

    Anayurt Oteli kitabı çok güzel analiz edilmiş ve kahramanları çok güzel anlatılmış. Özet deseniz muhteşem olmuş kısacası her yönü ile bu özet yazısında kitap anlatılmış.

Yorum Yaz