Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2021

Açlık Özeti ve Kahramanları Kısa

Açlık kitap özeti ile tahlili sayfamızda. 100 Temel eserlerden Açlık özet kısaca kahraman tahlili kişilik özellikleri kısa olacak şekilde hazırladık. Sitemizde bütün kitap özetlerine ulaşabilirsiniz.

Açlık Kitap Özeti ve Kahramanları

Andreas, açlık ve sefalet içinde yaşamaktadır. Bir baraka kalmakta ve ufak bir kira vermektedir. Çoğu zaman çöpleri karıştırmak ve açlıktan ne yapacağını şaşırmaktadır. Andreas, aynı zamanda yazardır. Yazarlık yaptığı gazetelerden yayınlanan yazıları sayesinde ufak tefek paralar kazanır ve rahat eder.

Parasının olmadığı bir dönemde yine açlık çekmektedir. Ne yapacağını bilemez. Gururlu olduğu için yardım kabul etmez. Kıyafetlerini satar ya da rehineye bırakır. Zor bir dönemden geçerken yazıları yayınlanır ve para kazanır. Kirasını öder ve yemek yer. Bir süre sonra parası biter.

Rehineye verecek eşyası kalmak, çok açlık çeker. Dilenmek zorunda kalır. Fayda gelmez. Andreas, yolda bulduğu artık yemeklerle beslenir ve ideallerinden asla vazgeçmez. Eski bir arkadaşı fakir olduğu halde ona yardım eder ve bir hafta rahat bir hayata yeniden kavuşur.

Bir süre sonra parası bitince yine sefaletin içine düşer. Kaldığı yerde çıkmak zorunda kalır. Dilenmeleri fayda etmez. Yazdığı yazılar dilinin ağır olması nedeniyle yayınlanmaz. Hayal gücü çok geniş olan Andreas, hayaller görmeye başlar. Bir kıza aşk olur, hayal mi gerçek mi bilemez. Kaza geçirir.

Açlık ve sefalet yakasını bırakmaz. En sonunda hayallerinden vazgeçerek, gemide tayfa olmak için yazılır ve memleketine dönerek başının çaresine bakmaya karar verir. Böylece hayallerine ve ideallerine açlık ve sefalet nedeniyle veda eder.

Kahramanlar

Andreas: Açlık ve sefalet içinde yaşayan bir yazardır.

Açlık Kahramanları ve Kitap Özeti Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Laçin dedi ki:

    Açlık kitabı özeti ararken bu yazıyı buldum çok güzel ve kitabın aslına çok yakın bir kitap özeti çıkarmışsınız çok güzel olmuş. Ellerinize ve emeğinize sağlık.

Yorum Yaz