Muhasebe ve Bilgi Sistemleri Taban Puanları Başarı Sıralaması 2017

2017 Yılında Üniversite bölüm tercihi yapacak olan ve Muhasebe ve Bilgi Sistemleri başarı sıralaması ile bu bölümü seçecek üniversite adayları için Muhasebe ve Bilgi Sistemleri Taban ve Tavan puanları ile Muhasebe ve Bilgi Sistemleri 2016 YGS LYS Yerleştirme Başarı sıralamasını sırasını sayfamıza ekledik.  Bu puanlar 2016 Üniversitesi yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2017 YGS ve LYS’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar .  2016 2017 Muhasebe ve Bilgi Sistemleri Taban Puanları ve Başarı Sıralaması Şu şekilde :

Üniversite Adı Bölümün Adı Kon. Yer. Puan Türü Taban (En
Küçük) Puan
Başarı Sırası* En Büyük Puan
İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ Muhasebe Bilgi Sistemleri (Tam Burslu) 2 2 YGS-6 316,14917 392.000 383,69465
UŞAK ÜNİVERSİTESİ Muhasebe Bilgi Sistemleri 72 72 YGS-6 254,67817 880.000 332,10396
UŞAK ÜNİVERSİTESİ Muhasebe Bilgi Sistemleri (İÖ) 72 72 YGS-6 243,18450 1.016.000 281,98422
İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ Muhasebe Bilgi Sistemleri (%50 Burslu) 19 5 YGS-6 1.329.000 236,55422
İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ Muhasebe Bilgi Sistemleri (Ücretli) 1 YGS-6
İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ Muhasebe Bilgi Sistemleri (%25 Burslu) 2 YGS-6


Muhasebe ve Bilgi Sistemleri Bölümünü Seçmeyi mi Düşünüyorsunuz? Bu Bölüm Hakkında Yorumlarınızı Bizlerle Anında Paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanın

Muhasebe ve Bilgi Sistemleri Bölümü Taban Puanları 2016 2017, Muhasebe ve Bilgi Sistemleri Başarı Sırası sıralaması 2016 2017, Muhasebe ve Bilgi Sistemleri Bölümü Olan Üniversiteler, Muhasebe ve Bilgi Sistemleri Puanı 2016, Muhasebe ve Bilgi Sistemleri Puan Türü, Muhasebe ve Bilgi Sistemleri Bölümü Hangi Üniversitelerde Var, Muhasebe ve Bilgi Sistemleri Kontenjanları 2016 2017 1. Öğretim 2. İkinci Öğretim

29 Yorum Var. Siz de Hemen Yorumunuzu Yazabilirsiniz!

 • Furkan

  Ne kendine ne de başkasına faydası olmayan insanları dinlerseniz hayatınız kararır asıl her mesleğin iyi ve kötü tarafı vardır önemli olan iyi tarafını yakalamanız

 • Furkan

  Arkadaşlar ne okursanız okuyun iş sizde biter. Kendini bilmez birkaç tembel çıkmış yok bölüm kötü yok önü kapalı o bu şu.. kafanızı kullanın bölümü seviyorsanız kapatamaz kimse

 • NECMETTİN

  buyuk abilerim ablalarım bn muhasebeyı cok okumak ıstıyorum suan lıse 4.um ve bır kac ay sonra tercıh yapacam dedıgım gıbı cok ıstıyorum burdur mehmet akıf ersoy unıverstesını 4 yıllık sızce bolumu bıtırdıkten sonra bı yerde on muhasebe olarak yada kendı ısımı kuracam kendı buromu olabılırmı sızce onu acıkmı

  • İsimsiz nick

   Ben derimki kardeşim oku bnde muhasebe okuyorum iyidir güzeldir fakat iş olanaklarını bilmem ön muhasebeci genwllikler mal olur bu yüzden oku mali müşavir ol çok istekliysen eğer

 • ayla

  ya arkadaşlar ne kadarda düşürmüşünüz gözünüzde muhasebeyi üniversiteyi okurken staj yaptığım şirkette çalışıyorum şu anda 3,075 tl maaş alıyorum ve yol parası şu anda tam 1,5 yılımı doldurdum ve maaşım bana göre gayet iyi tabikide işi bilmeyen ingilizceyi ve pratiği olmayan iş bulamıyoo

  • Adnan

   Yüz binde bir olan mucize istisnaları burada marifetmiş gibi örnek verme.

   İstisnalara değil genele bakacaksın. 4 yıllık muhasebeden mezun 100 kişiden 99’u amele gibi sürünüp rezil kepaze oluyorsa bu işte bir sakatlık vardır.

   Senin söylediğin gibi mucizeler barajı kılpayı geçipte gidilebilen en dandik bölümlerde bile var , her bölümde var. İstisnalara bakarak konuşacaksak olmaz hiçkimse içinden çıkamaz. Bu yüzden genel tabloya bakacaksın.

   Mezun olduktan sonra ömrü boyunca sürünmek isteyen varsa,hayatını karartmak isteyen varsa muhasebe bölümüne gitsin.

 • kübra

  “İşsizlik” garantisini veren nadir bölümlerden bir tanesidir muhasebe. Kıymetini bilin bu garantiyi çoğu bölüm veremez.
  Şaka bir yana mezun olduktan sonra işsiz kalmak isteyen varsa bu bölümden daha iyisi yok. Henüz vaktiniz ve fırsatınız varken muhasebe gibi bir yanlışa düşmeyin.

 • HATİCE

  4 yıllık muhasebe bölümünden mezun olan 2 tane yakınım var, birisi Afyon Kocatepe üniversitesinden mezun diğerinin mezun olduğu üniversiteyi bilmiyorum. Ama 2 sininde ortak bir yanı var.
  2 side işsiz!

  2 sininde söylediğine göre bu bölümden mezun olan arkadaşlarının hepsi aynı durumdaymış.

 • Gökçen

  Muhasebenin önü malesef kapalı. Piyasada işsiz ve iş bekleyen binlerce muhasebe mezunu sırada beklerken bu bölüm hiç mantıklı olmaz. Bölüm uzun yıllar önce son nefesini verdi.

 • RIZA

  Bölüm ve öğrenci ziyanlığı sadece.
  Gariplerim aç kalmak için okuyorlar yazık.
  Bölümü kazandıklarındada seviniyorlardır kazandım üniversite okuyacam iş sahibi olacam para kazanacan diye. bir bilseler boşu boşuna 4 yıl okuyacaklarını aç kalacaklarını… yazık

  • Mustafa

   Aç kalınmaz eğer gerçekten çalışmak istenirse. Muhasebe mantık işidir öyle herkes yapamaz anlayamaz mantığını, anlayana da kimse engel olamaz alır o yolunu zaten. Sadece Mali Müşavirlik için değil, denkliği kabul edilen tüm İİBF gibi hakları vardır bence. Öyle anlamayıp bilmediğin bir bölüm hakkında konuşma RIZA . Belliki senin içinde ukte kalmış yada kıskanıyosun okuyanları. Neyse uzatmaya gerek yok, bence muhasebeyi gerçekten seviyosanız, strateji oyunu gibi geliyosa size asla bırakmayın, mükafatını alırsınız. ekonometri bölümü bile denkse İİBF ye, Muhasebe hepsini geçer. 4 yılda 3.50 not üzerinde bitireni de işverenler kendileri davet ederler zaten (tecrübeyle kanıtlandı). iyi günler..

   • ekin

    Mustafa bırak bu ayakları. Böyle masallara karnımız tok mustafa. Git yaşı küçük cahil insanları kandır. Burada bu palavra hikayeler sökmez.

 • filiz

  Dumlupınar üniversitesinin 4 yıllık muhasebe bölümünden 2 yıl önce mezun olmuş biri olarak söylemem gerekirse muhasebe okumayın.Tam burslu Bilkent muhasebeden tutun Dumlupınara oradan tutun Kıbrısa hiçbir yerde muhasebe okumamanız gerekir.Sorun üniversitelerde değil bölümün kendisinde bölümde iş ve gelecek yok.En basitinden bana bakın kendi işimi yapmıyorum alakasız başka bir işte çalışıyorum.Şuanki işimde çalışmak için muhasebe okumama gerek yoktu lise mezunu olmam bile yeterliydi.

 • İlkay

  Sevgili öğrenciler,

  Piyasa muhasebe mezunu kaynıyor. Sokakta rastgele 20 kişi çevirseniz 10 tanesi muhasebe mezunu. Devlette işiniz fazlasıyla zor. Özel sektörde dahada zor. Yapılan araştırmalara göre muhasebe mezunlarının iş bulma durumu içler acısı. Her 10 muhasebe mezunu kişiden sadece 2 tanesinin iş bulduğu belirlenmiş.

  Muhasebe okumak veya okumamak tamamen size kalmış bir durum. Benim önerim hem kendi geleceğiniz için hemde aileniz için muhasebe bölümü ‘okumamanız’ yönünde.

 • Erol Kaya

  Muhasebe Bilgi Sistemleri mezunları İİBF mezunlarının girme hakkı olan kamu sınavlarına kabul edilmemektedir. bu bölümü seçecek arkadaşların bunu bilerek tercih yapmaları sonradan yaşanacak pişmanlıkları önleyecektir.

 • mehmet

  merhabalar ben muhasebe kursuna gittim bana kurs bitirme belgesi verdiler. Acaba bu belge bana bir faydası olabilirmi. Ben orta okul mezunuyum,

 • zeynep

  merhaba,ben bilgisayar bölümü mezunuyum. ygs 6 yada ek puan veriliyor… acaba ben ek puanlı sıralamamla muhasebe tercih edebilirmiyim?

  • ahmet gök

   Bilkent Üniversitesi, Prof. İhsan Doğramacı tarafından
   20 Ekim 1984’te kurulmuştur. Başkent Ankara’da 13.000 öğrenciye ev sahipliği yapan Bilkent, Türkiye’nin ilk vakıf üniversitesidir. Eğitim düzeyi, bilimsel araştırma ve yayınları, kültür-sanat etkinlikleri, öğrenci ve mezunlarının başarıları ile dünyanın önde gelen yüksek öğretim kurumları arasındadır. Eskişehir yolundan ulaşılan üniversite kampüsü, kent merkezine 12 km. mesafede, 5.000 dönümlük bir alan üzerindedir.

 • genco

  merhabalar iyi çalışmalar benim dişlerime tel takmam gerek hastanenizde dişlere tel takılıyrmu ve SGk anlaşmalı ortalama tel fiyatları ne kadar ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.