Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Aralık 2020

Zeka İle İlgili Kompozisyon

Zeka hakkında kompozisyon, zeka ile ilgili kompozisyon örnekleri kısa uzun

Zeka Kompozisyon

Zeka konusunda kısa bir kompozisyon bu yazıda mevcuttur. Bizlere bahşedilmiş en önemli hediyelerden biri olan zeka bir insan ile başka bir canlı arasındaki en önemli ayrımı da oluşturmaktadır. Yaşam kalitemizin diğer canlılardan daha iyi olmasını zekamıza borçluyuz.

İcat ve buluşlarımız zekamız sayesinde geliştirdiğimiz şeylerdir. Bunlar sayesinde hayat basitleşir ve daha iyi bir şekilde sürdürülebilir. Bir diğer kişi ile anlamlı ilişkiler kurabilmek ve birlikte yaşamamızı sağlayabilecek fikirler ancak zeka ile mümkündür. Zekamız olmasaydı yaşam bizler için katlanılmaz bir hal alırdı. Yaşamı sadece tamamlamak için değil aynı zamanda onu doyasıya yaşamak için zeka gereklidir ve eğer bu zeka bizde olmasaydı aynı birer hayvan veya bitki gibi amaçsız bir yaşam sürüp sadece vakit dolduracaktık.

Huzur, güven, mutluluk gibi kavramlar zeka ile yakından ilişkilidir. Daha güzel bir dünya ise ancak bu üçü ile mümkündür. Yani daha güzel bir dünya ancak zeka ile mümkündür. İnsanlara bahşedilmiş en anlamlı ve hoş yetenek olan düşünebilme yeteneği, ancak insanın bunu doğru kullanması ve hayatına güzel bir şekilde yansıtması ile iyi bir kavram olur. Yoksa kötülük amacıyla da kullanılabilmektedir.

Yani zekası olup kullanamayan veya zekası olup kötüye kullanan insanlar da mevcuttur ve böyle olmaktansa zekasız bir hayvan veya bitki olmak daha rasyoneldir.

Zeka İle İlgili Kompozisyon Hakkında Düşüncelerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. seda dedi ki:

    zeka çok önemlidir zekanı ne kadar ileri görüşlü tutarsan o kadar iyi olur

Yorum Yaz