Yorgan Gitti Kavga Bitti Deyiminin Anlamı Nedir

Deyimler her dönemde insanların hayatında önemli bir yere sahip olmuş günümüzde de günlük hayatta sık sık kullanılmaya devam etmiştir. Her deyim ayrı bir anlam içerir ve hemen hemen her konu ile alakalı bir deyime rastlamak mümkün olmaktadır. Mecazi bir anlam ortaya koyan deyimler, insanların bir durumu ifade etmek için başvurmuş oldukları en önemli sözlerdendir. Bu deyimlerden bir tanesi ise yorgan gitti kavga bitti deyimi olmaktadır. Peki bu deyim ile ne anlatılmak istenmiştir ve bu deyim hangi durumları ifade etmek için kullanılmaktadır? Bu ya da bunun gibi sorularınıza en doğru cevabı bulmanız amacı ile düzenlediğimiz bu yazıda sizlere yorgan gitti kavga bitti deyiminin anlamı nedir kısaca bilgi vereceğiz.

Yorgan gitti kavga bitti deyiminde yorgan kelimesi kavgaya neden olan durumları ifade etmektedir. Bu yüzden bu deyim ile anlatılmak istenen kavgaya sebep olan durumların ortadan kalkması ile kavganın da son bulacağı olmaktadır. Kavga nedenlerinin ortadan kalkması ile son bulan kavga ya da tartışmaları ifade etmek amacı ile de yorgan gitti kavga bitti deyimi kullanılır. Günlük hayatta bu tür durumlar ile sık sık karşı karşıya kaldığımız için bu deyimin günlük hayatımızdaki yeri ve önemi büyüktür.

Yorgan gitti kavga bitti deyimi ile ilgili cümle

Sen bu tartışmayı hala niye uzatıyorsun ki, yorgan gitti kavga bitti anla artık.

Yorgan Gitti Kavga Bitti Deyiminin Anlamı Nedir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.