Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2021

Yeryüzündeki Suyun Kaçta Kaçı Canlılar Tarafından Kullanılır

Su, bir canlının hayatını devam ettirebilmesi için ihtiyaç duyduğu olmazsa olmaz bir nimettir. Su, hazır halde doğada bulunur. Yeryüzünün çok büyük bir kısmı su ile kaplıdır. İnsan vücudunun da büyük bir kısmının su ile kaplı olması, doğa ve insan için suyun ne kadar önemli olduğunu vurgulamaktadır. Peki yeryüzündeki su oranı ne kadardır ve bu suyun ne kadarını canlılar kullanabilmektedir? Bu sorunun yanıtına ulaşabilmeniz ve bu konuya dair daha fazla detaya erişim sağlayabilmeniz amacı ile yayınlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere yeryüzündeki suyun kaçta kaçı canlılar tarafından kullanılır kısaca bilgi vereceğiz.

yeryüzündeki su ile ilgili görsel sonucu

Yeryüzünün yüzde 70 den fazlasını su oluşturmaktadır. Bu da bir orana dökülecek olursa dörtte üç gibi bir sonuç ortaya çıkmaktadır. Okyanuslar ile denizlerin büyük bir kısmını oluşturmuş olduğu bu suların tamamının canlılar tarafından kullanılması mümkün olmamaktadır. Hatta canlılar tarafından kullanılan su miktarı oldukça azdır. Bu miktar, yeryüzünde bulunan suların yüzde bir olduğu bilinmektedir. Dünya üzerinde var olan suların yalnızca yüzde üçü tatlı su kaynağıyken geri kalan suyun tamamını tuzlu su kaynakları oluşturmaktadır.

Canlıların kullanmakta olduğu su, yüzde üçlük tatlı su kaynağının yüzde birlik kısmı olmaktadır. Su kaynakları her canlı için çok büyük bir öneme sahip olduğundan dolayı, her canlının su kaynaklarının hem kendi hem de doğa için ne kadar önemli olduğunun bilincinde olmalıdır.

Yeryüzündeki Suyun Kaçta Kaçı Canlılar Tarafından Kullanılır Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz