Yazı Kültürel İletişimin En Önemli Aracıdır Konulu Kompozisyon

Yazı Kültürel İletişimin En Önemli Aracıdır Konulu Makale hakkında bilgi kısaca, Yazı Kültürel İletişimin En Önemli Aracıdır Konulu Kompozisyon.

Kültürel iletişim kurabilmek aslında her dönemde mümkün idi. Buna yazının bulunmasından önceki zaman da dahildir. Ancak o dönemlerde kültürel iletişim mümkün olsa da gelecek nesillere aktarılması mümkün olmuyordu. Tıpkı “söz uçar yazı kalır” deyişindeki gibi bir durum söz konusu idi.

Yazı bulunduktan sonra hem kültürel iletişim gelecek nesillere aktarılabildi hem de kültürel iletişimin yaşandığı bölgenin alanı arttı. Örneğin anlaşmalar yazılıp çizilmeye başladı ve böylece uzak ülkelerle ticaret yapılarak iletişimin boyutu arttırıldı.

Günümüzde ise telefon, internet gibi çok gelişmiş iletişim araçlarını kullanıyoruz ve iletişimin boyutu gözler önünde. Dünyanın her yeriyle istediğimiz an kültürel alışverişte bulunabiliyoruz ve bu da küreselleşmeyi beraberinde getiriyor. Artık ülkeler arasındaki görünmez sınır iletişim anlamında ortadan kalkıyor. Bunlardan önceki iletişim araçları ise mektup ve telgraf idi. Yine yazı kullanılıyordu fakat daha az gelişmişti.

Kültürümüzün tarihler boyu muhafaza edilmesi  ve geliştirilmesi yazı sayesinde mümkün olabilmiştir.

004

Yazı Kültürel İletişimin En Önemli Aracıdır Konulu Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.