Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Yaz Tatili Nasıl Değerlendirilmeli - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

Yaz Tatili Nasıl Değerlendirilmeli

İçinde bulunmuş olduğumuz yaz tatili dönemi iyi değerlendirildiği hem veliler hem de öğrenciler için oldukça verimli olabilir. Aynı şekilde iyi değerlendirilmeyen bir yaz tatili öğrencilere olumsuz alışkanlıklar ve tutumlar kazandırabilir.

Uzun bir okul döneminin ardından gelen üç aylık yaz tatili öğrencilerin içinde bir coşku ve umut oluşturur. Yaklaşık yüz günlük bir zaman dilimi olan bu dönemi monoton bir şekilde geçirmek çocukları hem umutsuzluğa sevk edecek hem de boş geçen bu zaman diliminde okul zamanında problemlere yol açacak alışkanlık ve tutumlar kazanmasına sebep olacaktır.

d-yaz

Zamanını etkili şekilde değerlendirmeyi bilmeyen bir çocuk büyük ihtimalle televizyon, tablet, bilgisayar gibi elektronik cihazların başında çokça vakit geçirmeye başlayacaktır. Bu durum ileride bağımlılığa kadar gidebilmekte ve çok büyük problem olarak karşımıza çıkabilmektedir. Yıl içerisinde yapılan veli toplantılarında velilerin en fazla şikayet ettiği konuların başında çocuğun bilgisayar başında çok fazla zaman geçirdiğine yöneliktir. Bu durumun temeli boş geçen, yapacak bir şey bulunamayan yaz tatili gibi zamanlarda atılmaktadır.

Öğrencileri yaz tatilinde zararlı alışkanlıklardan uzak tutmanın en temel yolu onlara uğraşabilecekleri alanlar yaratmaktır. Bu bir kurs, yaz okulu ya da enstrüman dersi olabilir. Önemli olan çocuğun bu zaman dilimini en iyi şekilde değerlendirebilmesini sağlamaktır. Ayrıca bulunulan yerden uzaklaşılarak kısa da olsa bir tatil yapmak hem öğrencinin senenin stresini atmasına yardım edecek hem de yeni bir döneme hazırlık için oldukça uygun bir seçenek olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781