Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ocak 2022

Yaz Mevsiminin Gelişi İle İlgili Kompozisyon

Yaz mevsiminin gelişi ile ilgili kompozisyon hakkında bilgi kısaca

En güzel mevsimlerden biridir yaz mevsimi. Havalar ısınır, güneş yakmaya başlar. Büyükler de küçükler de tatil sevinciyle dolar, kumun, denizin, güneşin tadını çıkarırlar.

İnsanların çoğu kış mevsimi boyunca çalışır. Büyükler iş yerlerinde çalışırken küçükler okullarına giderler ve yaz mevsimi başlayana kadar herkesi bir yorgunluk kaplar. Yaz mevsimi bir dinlenme fırsatıdır ve bu fırsat çok farklı şekillerde değerlendirilir. Kimisi memleketine gider kimisi tatil yörelerine gider. Büyükler ziyaret edilir, aileler toplanır, uzun süredir görüşemeyen akrabalar tatil zamanlarında birbirini görmeye çalışır. Öğrencilere yaz tatilinde düşen görev ise derslerini unutmamak için zaman zaman tekrar yapmaktır. Bu sayede bir sonraki yıla daha hazırlıklı başlanmış olur ve daha başarılı öğrenciler ortaya çıkar.

Yaz mevsiminde güneş etkisini çok fazla gösterdiğinden öğlen vakitlerinde güneş altında kalmamaya özen gösterilmelidir. Yaz sıcaklarıyla beraber vücudumuzda su ihtiyacı da artacağından su tüketimini artırmalıyız. Aynı zamanda sokak hayvanlarını düşünerek kapının önüne bir kap su koymalıyız.

Yaz Mevsimi Gelişi İle İlgili Kısa Şiirler Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Aleyna tilki dedi ki:

    Çok güzel

Yorum Yaz