Yavru Bakımı Açısından Farklılık Gösteren Hayvanlar

Yavru bakımı açısından farklılıklar gösteren hayvanlar hangileridir?

Hayvanların yavrularına bakım biçimi her hayvan için aynı değildir. Yavrularıyla ilgilenme ve yavru bakımı konusunda en ciddi ve hassas olan hayvan kuşlar ve memeli hayvanlardır.

Köpek, inek, koyun gibi hayvanlar, doğurarak ürerler ve emzirme şeklinde yavrularını beslerler. Bu saydığımız hayvanların yavruları, anne vücudunda bulunan özel bir bölümden aldıklarıyla gelişirler ve doğarlar. Doğmalarının ardından ise anneden aldıkları sütle beslenirler.

Yavru Kuşlar da anneleri tarafından beslenir ve korunur. Çoğu kuş cinsinde yavru kuşlar, anneleri onlara doğru geldiğinde oda annesine  doğru başını uzatarak ve ağızlarını açarak karşılık verirler. Anne kuştan yiyecek beklemektedirler. Anne kuş da yavrunun ağzına yiyecek koyarak bu bekleyişe karşılık verir.

Bir de yavrularıyla ilgilenmeyen hayvanlar vardır. Bunlar ; Sürüngenler, balıklar ve kurbağalar’dır. Yumurtaları bir yere bırakırlar yumurtadan çıkan yavru kendi kendine büyümek zorundadır, yavruların çoğunluğu da bu neden dolayı büyümesini tamamlayamaz. Balıklar binlerce kez ürerler. Bu nedenle bu kadar sayıda yavruya bakmak imkansızdır. Onlarla ilgilenecek ve bakımını yapacak yapıda da değildirler.

Yavru Bakımı Açısından Farklılık Gösteren Hayvanlar Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

24 yorum

  1. Arkadaşlar ben kısaltarak şu sekilde yazdım belki işinize yarar
    Köpek,inek,koyun gibi hayvanlar, doğurarak ürerler ve emzirme şeklinde yavrularını beslerler.Yavtu kuşlar da anneleri tarafından beslenir ve korunur.Çoğu kuş cinsinde yavru kuşlar, anneleri onlara doğru geldiğinde oda annesine doğru başını uzatarak ve ağızlarını açarak karşılık verirler.Anne kuş da yavrunun ağzına yiyecek koyarak bu bekleyişe karşılık verir.
    VALLA BENİM İŞİME ÇOK YARADI

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.