Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Temmuz 2018

Yalnızlık İle İlgili Kompozisyon Örnek

Yalnızlık ile ilgili kompozisyon örnek hakkında bilgi kısaca

Yalnızlık bazen insanın isteyebildiği ancak bazen de istenmeyen bir durumdur. Bu farklılık insanların yalnızlığı yaşayış biçimleri ile alakalıdır.

Bazen insanlar huzur bulmak için yalnız kalmak isterler. Bazen de yalnızlık çok üzücü bir durum olabilir. İnsan yalnızlıklarında kendi kendine eğilir, kendini dinler.

İnsan yalnızken bilmediği birçok şeyi öğretir. Arkadaşlarına ya da başka insanlara ihtiyacı olduğunu gösterir. İnsan sosyal bir canlıdır ve toplumdan ayrı bir yaşam süremez. İnsan topluma muhtaç olduğu gibi toplum da o insana muhtaçtır. Bu muhtaçlık insanların birbirleri ile paylaşma isteğinden kaynaklanır.

İnsanlar genelde yalnızlıktan kaçınır, yalnız kalmak istemez. Çünkü yalnızlık her zaman hoş bir durum değildir, insan kendini kötü hisseder, yarım hisseder. Mutluluğunu paylaşacak kimse yoktur, üzüntüsünü de. Duygular paylaşılmayınca o duyguları yaşamanın da bir anlamı kalmamaya başlar.

Bazen de insan kendisi yalnız kalmak ister. Çünkü kendini bulmak, huzur bulmak ister. Belki de tek çaresi yalnızlıkta bulur. Başkalarına kızdığı için ya da başkalarından bıktığı için, korktuğu için yalnız kalmak ister insan. Yalnız kalmak istemek için birçok sebep bulunabilir ancak ne olursa olsun insan burada yalnızlığı kendisi seçer.

İnsanların yalnızlığı seçmesinin nedeni bazen kendini bulması ve kendine yönelmesidir. Bu durumda insan kendi kendine arkadaş olur. Ancak zamanla insan yalnızlıktan sıkılır ve yine insan içine karışma ihtiyacı hisseder.

En zor yalnızlık ise insanın sevdiğinden ayrı kaldığı yalnızlıktır. Artık o insanın olmayacağını bile bile yaşamanın verdiği büyük acıyla doldurur yalnızlığını. Yalnızlık insan mutluyken paylaştığı şeylerin karşısındaki insanda da aynı mutluluğu yaratmasıdır. Üzüldüğünde tek başına üstesinden gelmektir yalnızlık. Ve yalnızların halini ancak yalnızlar anlar.

Yalnızlık İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Derya dedi ki:

  Hiç kimse sizin kadar güzel açıklayamamiş

 2. Deniz dedi ki:

  Kimse yalnız değildir. Güzel RABBİMİZ her zmn bizimledir

 3. Adınız ... dedi ki:

  çok güzel olmuş teşekkürler

 4. Armanc zorro dedi ki:

  Yalnizlik bir tercih degildir… İnsanoglunun yapmis olduklarindan dogar…kim yalniz olmayi ister ki yasantisi ve yasanmisliklari onu bu duruma gelmesi saglayan en buyuk faktordur… Yasadiklarini gormezden gelemezsin ki her zaman yakandadir…yalnizlik tercih degildir yasadiklarinin tutsagidir…

 5. berkay dedi ki:

  Bence cok guzel kompozisyon olmuş teşekkürler :)
  türkçemize sahip çıkalım

 6. Ladybug dedi ki:

  İşime yaradığı için sevdim yoksa …….. gibi bişey olmuş

 7. ieıuıi dedi ki:

  helal olsunnn çok güzel olmuş

 8. ilknur dedi ki:

  ben kimseye muhtaç değilim Allah dışında kimsede kimseye muhtaç olmasın insanlar kendilerine yeter.

  1. ben dedi ki:

   tebrik ederim :))

 9. İsimsiz dedi ki:

  Resmen beni açıklıyor.Hayatımda okuduğum en iyi denemelerden biriydi.

Yorum Yaz