Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2022

Yağmurun önemi ile ilgili kompozisyon

Yağmurun önemi ile ilgili kompozisyon özet. Yağmurun önemi ile ilgili kompozisyon

Bu yazı ile siz okuyucularımıza yağmurun önemi ile ilgili kompozisyon sunacağız. Yağmur gökten yere doğru inen su damlalarına verilen isimdir. Yer kürenin sürekli bu yağmurlara ihtiyacı olur. Yağmurlar ile kuraklıktan kurtulunur ve insanların su problemi çözülür.

Yağmur artık insanoğlu için daha büyük bir öneme sahip bir doğa olayıdır. Yağmurun yağmadığı dönemlerde kuraklık görülür, tarımda gerileme olur, ağaçlar çiçeklenip meyve veremez. En önemlisi de insanlar bu nedenle susuz kalırlar. Yağmurun yağması sayesinde barajlarımız ve göllerimiz su ile dolar ve bu su bazı işlemlerde geçerek evlerimizdeki çeşmelere ulaşır.

Yağmur insanlar için çok mühim bir doğa olayıdır. Tohumların büyüyüp bitik haline gelebilmesi için su şarttır. Bu suyu nereden edilebiliriz derseniz hazırda olan suyu kullanır ancak atalarımızın da söylediği gibi taşıma suyu ile değirmen döndürülmez, hazıra da dağ dayanmaz. Yani elimizdeki su kaynakları belirli bir yere kadar bize yeter ancak ondan sonra susuz kalırız.

Bu sebeple susuz kalmamak ve ülke olarak kuraklığı yaşamamak için sürekli suya ihtiyacımız vardır. Bundan sonraki zamanlarda yağmur yağdığında mutsuz olmak yerine onun kıymeti bilmeliyiz.

Yağmurun önemi ile ilgili kompozisyon hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Hahaha dedi ki:

    Saflar bişeye yaramıyo

  2. Misafir dedi ki:

    Hyr hiç güzel değil

Yorum Yaz