Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Ocak 2021

Ya Ümitsizsiniz Yada Ümit Sizsiniz Ya Çaresizsiniz Yada Çare Sizsiniz ile İlgili Kompozisyon

Ya Ümitsizsiniz Yada Ümit Sizsiniz Ya Çaresizsiniz Yada Çare Sizsiniz Anlamı hakkında bilgi kısaca, Ya Ümitsizsiniz Yada Ümit Sizsiniz Ya Çaresizsiniz Yada Çare Sizsiniz ile İlgili Kompozisyon.

Bu sözün anlamı, bir problemin cevabının kendimizde saklı olduğudur. Bir olayda sıkışıp kalmış bir insanı ferahlatmak yine kendi ellerindedir.

Ümitli olmak yada olmamak, çaresiz kalmak yada kalmamak kişinin kendisinin ellerindedir. Bir amacı olan ve gözlerini bir hedefe dikmiş olan insan ne olursa olsun bunu başarır. Örnek vermek gerekirse üniversite sınavlarında bu durum ile her sene karşılaşılmaktadır. Yapamayacağım korkusuna kapılmış öğrenciler çoğunlukla bu sınavı başaramazken çarenin kendileri olduğunu bilen öğrenciler istedikleri okulları kazanmaktadır. Sınavı kazanmanın sadece kendisine bağlı olduğunu bilen öğrenci aklına bu tip olumsuzlukları kapmadan çalışmasına devam eder ve başarıya ulaşır. Ümitsiz ve çaresiz olduğunu hisseden öğrenci bu tip düşüncelerle kafasını yorar, vaktini harcar, moralini bozar ve sonuç hüsran olur. Bu iki seçenek arasından ümitsizliği değil ümidin kendisi olduklarını, çaresizliği değil çarenin kendisi olduklarını seçen insanlar başarılı oluyor.

Her şeyin kendi ellerinde olduğunu unutmayan insan kararlı ve azimli olur. Aynı şekilde kararlı ve azimli olan insan her şeyin kendi ellerinde olduğunun bilincindedir. İnsan isteyince hiçbir engel karşısında duramaz.

Ya Ümitsizsiniz Yada Ümit Sizsiniz Ya Çaresizsiniz Yada Çare Sizsiniz ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. EmirK1 dedi ki:

    Ellerine Sağlık Kardeşim

Yorum Yaz