Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Winsor McCay Hayatı - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Temmuz 2022

Winsor McCay Hayatı

15 Ekim 2012 Google, bir türlü ne olduğu ilk etapta anlaşılmayan ancak aşağıya doğru indikçe inen bir logo ile kullanıcıların karşısına çıktı. Bu logo kim için yapıldı diye soracak olursanız biz de sizler gibi merak ettik ve araştırdık. İşte Winsor McCay hakkında bilgiler :
Bugün Google ilk çizgi film karakterlerinden biri olan Winsor McCay hakkında bir logo ile karşıladı bizi. Biz de Little Nemo ve üreticisi yapımcısı Winsor McCay hakkında okuyucularımıza bilgi verelim istedik.
Winsor McCay kimdir biyografisi hakkında bilgiler : Little Nemo ilk çizgi roman karakterlerinden olmakla birlikte, aynı zamanda ilk gerçek anlamda çizgi film kahramanıdır. ilk olarak 1905 yılında üretilmiştir. Little Nemo üreticisi Winsor McCay ‘dır. Şimdi dilerseniz Winsor McCay hakkında kısaca bilgi verelim.Winsor McCay Hakkında Bilgi : Winsor McCay 26 Eylül 1869 tarihinde Spring Lake, Michigan’da dünyaya geldi. 26 Temmuz 1934 tarihinde Brooklyn, New York’ta hayatını kaybetti. Amerikalı karikatürist ve animatör olan Winsor McCay çizgi roman Little Nemo ve animasyonlu karikatür Gertie Dinozor ile tanınıyor. Winsor McCay siyasi karikatürleriyle ve resimli öyküleriyle ünlü bir gazete karikatüristiydi. Aynı zamanda bir “vaudeville” sanatçısıydı. Winsor McCay Kimdir Hayatı Biyografisi Meşhur çizgi film karakterlerinden olan Little Nemo ve onun üreticisi olan Winsor McCay hakkında bilgiler verdik.

İŞTE WİNSOR MCCAY’IN O YILLARDAKİ GÖRÜNTÜLERİ

 Kaynak: Winsor McCay

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781