Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Verilen Sözü Tutmak Niçin Önemlidir

Her insan hayatında yer alan bazı kişilere bir takım sözler verir. Kimi insan verdiği bu sözleri çok dikkate almaz ve verdiği söze uygun davranışlar sergilemez. Bu durum insan ilişkilerinde bir takım olumsuzluklara yol açar. Çünkü her insanın ağzından çıkan her sözün bir anlamı ve bir değeri vardır. Peki verilen sözü tutmak niçin önemlidir? Bir insanın bir söz verip de bu sözünü tutmaması ne gibi sorunlara yol açar? Verilen sözü tutmak insana neler kazandırır? Bu tarz soruların cevaplarına ya da verilen sözü tutmanın önemi ile alakalı daha fazla bilgiye bu sayfadan ulaşabileceğiniz konusunda sizi bilgilendirmek isteriz.

Bir insanın başka bir insana vermiş olduğu sözü tutması çok önemlidir. Çünkü verilen sözü tutmak toplumun insana güvenmesini sağlar. Bir insanın verdiği sözü tutması, o insanın sözüne güvenilir olduğu anlamına gelir. Bir insanın sözüne güvenilir olması da diğer insanlar ile olan ilişkisini olumlu etkiler. İnsanlar sözüne güven olan insanlar ile iletişim halinde olmaktan mutluluk duydukları gibi sözüne güvenilir olmayan kişilerle de pek iletişim halinde olmak istemezler.

Bir insan eğer verdiği bir söze sadık kalmıyor ise o insanın bir daha vereceği söze kimse inanmaz. Hatta o insan doğruyu bile söyleyecek olsa insanlara samimi gelmez. Çünkü bir kere verdiği sözü tutmamış bir insan, insanlarda hayal kırıklığına sebep olabilir.

Verilen Sözü Tutmak Niçin Önemlidir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz