Vatan İle İlgili Kompozisyon

Vatan ile ilgili yazı kısa, vatan ile ilgili yazılar konusunda sizlere örnek yazılar sunacağız.

Vatan, sınırları belli olan, kendine özgü bir bayrağı olan ve üzerinde yaşayan milletin bağımsız olarak yaşadığı toprak parçasına denir.

Vatan, üzerinde yaşayan millet için sadece bir toprak parçası anlamı taşımamaktadır. Vatan, millet için kutsal bir toprak parçasıdır. Çünkü vatan, tarih boyunca bir çok savaşlar, mücadeleler sonucunda kazanılmış ve uğrunda çok an dökülen bir toprak parçasıdır.

Türk milletinde de vatan sevgisi oldukça yoğundur. Çünkü vatan, yukarıda da söylediğimiz gibi uğruna sayısız şehidin kanı ile sulanmış toprak parçasıdır. Atalarımız, vatanımızı korumak için canları pahasına savaşmışlardır ve mücadele etmişlerdir ve vatanımızı biz gelecek nesillere emanet etmişlerdir. Şimdi ise gençlere düşen vazife ise vatanımızın bağımsızlığını ve bütünlüğünü korumak amacıyla çalışmak ve gerekirse savaşıp vatanımızı korumaktır.

Atalarımızın uğruna asırlarca savaşıp kan döktüğü ve biz gençlere bıraktığı bu kutsal vatanı korumak, kollamak ve böldürmemek ise biz gençlerin birinci vazifesidir.

Vatan İle İlgili Kompozisyon Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.