Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır Kompozisyon

üzüm üzüme baka baka kararır ile ilgili görsel sonucu

Eski zamanlarda atalarımız tarafından bir takım sözler söylenmiş ve bu sözler o zamanlardan bu zamanlara kadar gelmeyi başarmışlardır. Bu sözlere atasözleri adı verilmekte olup her insanın hayatında bu sözlerin önemli bir yere sahip olduğu bilinmektedir. Atalarımız yaşamış olduğu tecrübelerden dolayı bu sözleri söylemiş ve bizlerin de bu sözlerden ders almasını ve ona göre hayatımızı şekillendirmemizi istemişlerdir. İnsanlar da, eski zamanlardan beri atasözlerine her zaman değer vermiş ve onları daima korumaya özen göstermişlerdir. Atalarımız tarafından söylenmiş olan bu sözlerden bir tanesi üzüm üzüme baka baka kararır sözü olmuştur. Bu sözün ne anlama geldiğini anlamanız amacı ile yayınlamış olduğumuz bu yazıda sizlere, üzüm üzüme baka baka kararır kompozisyon kısaca bilgi vereceğiz.

üzüm üzüme baka baka kararır ile ilgili görsel sonucu

İnsanların, içerisinde bulundukları ortama göre değişim göstermeleri ya da o ortamda bulunan insanlara benzemesi durumu üzüm üzüme baka baka kararır atasözü ile ifade edilmektedir. Örneğin aynı aile ortamında büyümüş olan insanların hayata karşı olan değerleri birbirine çok fazla benzemektedir. Bu durum sadece aile içerisinde geçerli değildir. Sürekli olarak görüşen arkadaşlar da bir zaman sonra huy ya da davranış olarak birbirlerine benzemeye başlarlar.

Üzüm üzüme baka baka kararır atasözünde insan üzüme benzetilerek huy ve davranışlarında var olan değişim ise üzümün renginde olan değişime benzetilmiştir. Bu atasözü bu konu ile ilgili kullanılmaya her zaman devam etmektedir.

Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.