Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Mayıs 2022

Uzaylılarla İlgili Hikaye ve Senaryo

Uzaylılarla İlgili Senaryo, Uzaylılarla İlgili Hikaye hazırladık.

Aşağıda dünyaya gelmiş uzaylılar ile küçük Ece’nin yaşadıkları ilginçliklerin bir senaryosuna yer verilmiştir:

Ece yine her gün olduğu gibi bir akşam okuldan eve dönmüştür ve ödevlerini yapmaya koyulmuştur. Sonra yemeği yer, televizyonunu izler ve yatma vakti her zaman yaptığı gibi camdan yıldızları seyretmeye dalar. O gece farklı olansa evlerinin bahçesindeki büyük ışık huzmesidir.

Ece çok korkar ve yatağından çıkıp bakmak istemez. Daha sonra cesaretini toplar ve tekrar camdan bahçeye bakar. Bu sefer gördüğü şey daire biçimindeki bir ufonun evlerinin bahçesine park ettiğidir! Korkup tekrar yatağına kafasını gömer.

Yorgan üzerindeyken kulaklarını dış ortama verir ve dinlemeye başlar. Seslerin git gide yaklaştığını duydukça irkilmektedir. Penceresinin önüne kadar gelmişlerdir. Ece konuştuklarından hiçbir şey anlamamaktadır. Sonra bir tanesi Ece’nin odasına girer. Ece anne babasına seslenmek ister fakat korkudan dilini yutmuştur.

Sonra uzaylı birden Ece’yi fark eder. Ece sıçrayarak yatağın üzerine çıkar ve uzaylıya gelme diye bağırır. Aslında bunu uzaylının anlamayacağını düşünerek içgüdüsel olarak söylemiştir fakat uzaylı onu anlamıştır! Sonra uzaylı Ece’nin oyuncak ayısını parmağıyla gösterir. Onu almak istemektedir. Ece artık kendisine zarar vermek niyetinde olmadıklarını anlar ve rahatlar. Onu daha yakından inceleme fırsatı  bulur. Kulaklarının olmadığını ama antenlerinin olduğunu fark etmiştir. Küçük vücutları vardır. İki tane ayakları iki tane kolları vardır. Başlarında bir kasket gibi gözüken bir cisim vardır.

Sonra uzaylı Ece’nin odasından çıkar ve uzay aracına doğru yürür. Ece o sırada fark eder ki diğer uzaylılar da tıpkı oyuncak ayısı gibi dünyaya ait başka şeyler bulmuşlar ve araca taşımaktadırlar. Ece artık korkmamaktadır ve onlara el sallar. Onlar da karşılık olarak antenlerini sallar. Ece onların gezegeninde böyle selamlaşıldığını düşünüp gülümser.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. filiz dedi ki:

  ben bayıldımm bee

 2. samet dedi ki:

  şaka yaptım

 3. samet dedi ki:

  hiç güzel degıl

  1. adsız dedi ki:

   doğru diyosun

 4. adsız dedi ki:

  bu çok güzel çooooook tesekkür ederim :))))

  1. eşek dedi ki:

   bu ödev sıkıncıdır

 5. ece nur dedi ki:

  benim adımda ece olduğu için çok beğendim :)

  1. Yasmin dedi ki:

   Ben bu uzaylı hikayesine inanmıyorum ya sanki uyduruyorlar gerçekten var mı ki uzaylılar?

 6. berfin dedi ki:

  çok güzel bir hikaye ben çok beyendim

Yorum Yaz