Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2021

Uzay Mühendisliği Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Uzay Mühendisliği bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Uzay Mühendisliği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Uzay Mühendisliği Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı

Uzay bilimleri ve teknolojisi programının amacı, uzay bilimleri ve uzay teknolojisi konusunda eğitim ve araştırma yapmaktır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Uzay bilimleri ve teknolojisi programında eğitim süresi 4 yıldır. Programda, başta matematik, fizik ve astronomi konuları ile ilgili dersler olmak üzere, uzay teknolojisi ile ilgili dersler okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler 

Uzay bilimleri ve teknolojisi programında başarılı olmak için, üstün bir akademik yeteneğe sahip olmak, fizik ve astronomi konularına ve bilimsel araştırmalara ciddi bir ilgi duymak gereklidir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları ışler

Uzay bilimleri ve teknolojisi programını bitirenlere “Uzay Mühendisi” unvanı verilmektedir. Uzay mühendisleri hava ve uzay araçlarının tasarımı ve yapımı, bunların uzaya gönderilmesi, araçların yerden izlenmesi, araçlarla haberleşme vb. işleri yaparlar.

Çalışma Alanları

Uzay mühendisleri Aselsan, Roketsan, TÜBİTAK ve Marmara Araştırma Enstitüsü gibi kuruluşlarda görev alabilirler. Uzay mühendislerinin iş bulma şansı ülkemizin uzay araştırmalarında ilerlemesine bağlı bulunmaktadır.

Uzay Mühendisliği Nedir, Uzay Mühendisliği Ne İş Yapar, Uzay Mühendisliği Maaşları, Uzay Mühendisliği İş İmkanları, Uzay Mühendisliği İş Çalışma Alanları, Uzay Mühendisliği Mesleği Hakkında Bilgiler, Uzay Mühendisliği Bölümünün Geleceği, Uzay Mühendisliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Uzay Mühendisliği Bölümü Tercih Edilir mi, Uzay Mühendisliği Tanıtımı, Uzay Mühendisliği Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Uzay Mühendisliği Mezunları Ne İş Yaparlar , Uzay Mühendisliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Uzay Mühendisliği İş Bulma Durumu

> Uzay Mühendisliği Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Asya dedi ki:

  Bir bayan icin uygun bir meslek midir uzay muhendisligi? Makine muhendisligi istiyordum annem agir is dedi gondermek istemiyor ben de uzay muhendisligi dusunmeye basladim oluru var mi sizce?

 2. yunus akkuş dedi ki:

  uzay mühendisliği bölümünü ve astrofizik bölümünü açıköğretimfakültesinden okuyabilirmiyiz bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden TEŞEKKÜRLER ve SAYGILAR

  1. ADİGE dedi ki:

   Dostum hiçbir sayısal bölümünü hele de mühendislikleri dıştan okuyamazsın

Yorum Yaz