Uyuşturucunun Zararları Nelerdir

İnsanların bu hayatta önem vermeleri gereken en esas konu şüphesiz ki sağlıktır. Sağlık, bir insanın bu dünyada sahip olabileceği en kıymetli değerdir. İnsanlar her geçen gün daha sağlıklı nasıl olabilirim diye düşünmelidir. Fakat insanlar dünyada var olan sağlığı tehdit edici ürünleri hayatlarına sokarak bu dünyadaki en önemli yanlışlardan bir tanesini yapmaktadır. Bir insanın sağlığı üzerinde ciddi derecede olumsuz etkiler bırakan eylemlerden biri ise uyuşturucu kullanmaktır. Uyuşturucu kullanmanın insana sağladığı hiçbir yarar yokken, insana vermiş olduğu zararın haddi hesabı olmamaktadır. Bizler de sizlerin bu konuda bilinçlenmesini istediğimizden dolayı, hazırlamış olduğumuz bu yazıda uyuşturucunun zararları nelerdir kısaca bilgi vereceğiz.

Uyuşturucu kullanımı insanlar üzerinde bağımlılık yapıcı bir etkiye sahiptir. Bir insanın herhangi bir şeye bağımlı olarak yaşaması o insanın hayata karşı gözlerinin kör olması anlamına gelir. Özellikle uyuşturucu kullanımı insanın hem bedensel hem de ruhsal sağlığını tehdit eden en tehlikeli bağımlılıklardan bir tanesidir. Uyuşturucu kullanımı insanlarda bilinç kaybına sebep olduğu gibi hem kendimize hem de çevremizde yer alan insanlara zarar vermemize ortam hazırlar. Üstelik insan vermiş olduğu bu zararları fark edemeyecek hale düşer.

Uyuşturucu kullanımının insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerinden bir tanesi de mide bulantısı ve ağrılar olmaktadır. Uzun vadede karaciğerlerimizin de zarar görmesi uyuşturucu kullanımının ortaya koyduğu sonuçlardan bir tanesidir. Bu yüzden bu konuda her insanın bilinçlendirilmesi gerekmektedir.

Uyuşturucunun Zararları Nelerdir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.