Uygulamalı Takı Teknolojisi Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Uygulamalı Takı Teknolojisi bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Uygulamalı Takı Teknolojisi Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Uygulamalı Takı Teknolojisi Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı: Uygulamalı takı teknolojisi programının amacı takı tasarımı ve yapımı alanında çalışacak insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Uygulamalı takı teknolojisi programında temel sanat eğitimi, teknik resim, sanat tarihi, meslek kimyası, takı tasarımı, takı yapım teknikleri dünya takı tarihi gibi dersler okutulur.

Gereken Nitelikler: Uygulamalı takı teknolojisi programında okumak isteyenlerin, gözleri ve elleri sağlam ve güçlü tasarım, çizim ve sanat yeteneği yüksek, estetik görüş sahibi, dikkatli titiz kimseler olmaları gerekir. Yaratıcılık meslekte ilerlemeyi kolaylaştırıcı bir özelliktir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Uygulamalı takı teknolojisi programını bitirenlere “Takı Teknikeri” ünvanı verilir. Takı teknikerleri kuyumculuk sektörünün tasarım ve üretim ünitelerinde takı ana modellerinin tasarımını, dökümünü, tesviye, parlatma ve taş mıhlama işlemlerini yapar. Çalışma kapalı ve iyi aydınlatılmış ortamlarda yürütülür.

Çalışma Alanları: Takı teknikerleri kuyumculuk alanında özel sektörde ücretli olarak çalışabilecekleri gibi kendi işyerlerini de açabilirler.

Uygulamalı Takı Teknolojisi Nedir, Uygulamalı Takı Teknolojisi Ne İş Yapar, Uygulamalı Takı Teknolojisi Maaşları, Uygulamalı Takı Teknolojisi İş İmkanları, Uygulamalı Takı Teknolojisi İş Çalışma Alanları, Uygulamalı Takı Teknolojisi Mesleği Hakkında Bilgiler, Uygulamalı Takı Teknolojisi Bölümünün Geleceği, Uygulamalı Takı Teknolojisi Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Uygulamalı Takı Teknolojisi Bölümü Tercih Edilir mi, Uygulamalı Takı Teknolojisi Tanıtımı, Uygulamalı Takı Teknolojisi Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Uygulamalı Takı Teknolojisi Mezunları Ne İş Yaparlar , Uygulamalı Takı Teknolojisi Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Uygulamalı Takı Teknolojisi İş Bulma Durumu

> Uygulamalı Takı Teknolojisi Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.