Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Üniversite Tercih ve Yerleştirme İşlemleri Nasıl Yapılacak - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2022

Üniversite Tercih ve Yerleştirme İşlemleri Nasıl Yapılacak

Bu sayfamızda üniversite tercihlerinde dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi vererek tercih işlemleri nasıl yapılacak sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Üniversite sınavının son aşaması olan tercih tarihleri 6 Temmuz 2015’te başlayarak 14 Temmuz 2015 tarihinde sona erecek. Bu konuda yapılacak olan duyuru ÖSYM’nin resmi internet adresinden tercih yapacak olan adaylara ilan edilecektir.

Tercih yapmadan önce adayların 2015-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu incelemeleri gerekmektedir. Bu kılavuza ÖSYM’nin remi internet adresinden ulaşabilmek mümkündür. Bu kılavuza başka yollar ile ulaşabilmek mümkün değildir. Kılavuza sadece  ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr adresinden ulaşılabilmektedir.

Kılavuzda yer alan boş tercih listesi adayların tercihlerini yapmaları aşamasında kendilerine kolaylık sağlayacaktır. Bu liste oluşturulduktan sonra bilgiler internet üzerinden kaydedilecektir. Adaylar listeyi kesinlikle elden ya da posta yolu ile ÖSYM’ye ulaştırmamalıdır. Kolaylık olması açısından doldurulan bu boş listedeki bilgiler daha sonra internet üzerinden elektronik ortama aktarılacak ve böylece bilgiler geçerli hale gelecektir.

Üniversite Tercihleri Ne Zaman Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781