Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Kasım 2020

Umutsuzluk İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar hayatları boyunca her zaman güzel şeyler ile karşılaşmazlar. Kimi zaman çok zor zamanlar, insanın yakasına yapışabilir ve bu durum da insanın güçsüz hissetmesine sebep olabilir. Hatta insan bazen kendisini o kadar kötü hisseder ki, bir daha hiçbir şeyin istediği gibi olmayacağına inanmaya başlar. Bu durumun adına umutsuzluk verilir. Umutsuzluk demek, bir insanın herhangi bir olay ya da başka bir şey ile ilgili umudunun olmaması demektir. Fakat umut o kadar güçlü bir kavramdır ki, yokluğunda insanı hiç olmadığı kadar güçsüz kılabilir.

İnsanlar hayatları boyunca birçok konu ile ilgili hayaller kurar. Her insan kurduğu hayallerine ulaşmak için birçok çaba sarfeder. Çabalarının sonucunda başarıya ulaşma ihtimali her zaman insanı teşvik eder. İnsanlar hedefleri olmadan bu hayattan anlam bulamazlar. Bu yüzden bir bakıma insanların yaşama tutunma sebepleri hayallerini gerçekleştirme umududur diyebiliriz.

Hayatta her şey istediğimiz gibi gitmeyebilir. Kimi zaman bir iş ile ilgili çok fazla emek versek de, o işten hak ettiğimiz sonucu elde edemeyebiliriz. Böyle durumlarda hem işe, hem verdiğimiz emeğe, hem hayallerimize hem de kendimize küsebilir, artık hayata umutla bakmayabiliriz. İnsanın umutsuz olması, başına gelebilecek en büyük felaket olabilir. Çünkü her insan umudu ile yaşama tutunur.

Umut, insanların en zor zamanlarında onlara ışık tutan bir dost gibidir. Hayatta her zaman her şeyin için umutlu olmaktan vazgeçmemek ve umutsuzluğa kapılmamak gerekmektedir.

Umutsuzluk İle İlgili Kompozisyon Adl Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. mina dedi ki:

    çok teşekkür ederim çok güzel.
    umutsuz biri olaraktan banada ders oldu

  2. melek dedi ki:

    çok güzel bence hocam çok beyendi çok teşşekür ederim

Yorum Yaz