Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2021

Uçak Teçhizat Bakım Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Uçak Teçhizat Bakım bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Uçak Teçhizat Bakım Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Uçak Teçhizat Bakım Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı: Uçak teçhizat bakım programının amacı, uçaklardaki elektrik ve elektronik cihazların yapımı, akımı ve onarımı işlerini yürütecek elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Uçak teçhizat bakım programında eğitim süresi 4 yıldır. Programda fizik ve matematik gibi temel dersler yanında, uçak bilgisi, malzeme ve imal usulleri, uçak elektriği, alet teorisi, uçak gövde sistemleri, otomatik uçuş, kontrol sistemleri gibi meslekle ilgili dersler okutulur.

Gereken Nitelikler: Uçak teçhizat bakım programına girmek isteyen bir kimsenin, başta fizik olmak üzere temel bilimlere ilgili ve bu konularda başarılı, mekanik ve göz el koordinasyonu yeteneği yüksek, dikkatli ve sorumlu bir kimse olması beklenir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Uçak teçhizat programını bitirenlere “Uçak Teçhizat Bakıcısı” ünvanı verilmektedir. Bu alanda eğitim görenler hava limanlarının ve terminal binalarının ve uçakların elektrik ve elektronik sistemlerinin, motor dışındaki diğer teçhizatın kurulması, bakımı ve onarımı ile ilgili işleri yürütür.

Çalışma Alanları: Uçak teçhizat bakım programını bitirenler Ulaştırma Bakanlığına bağlı hava limanlarında ve terminallerde görev alabilirler. Bu elemanlar, edindikleri teknik bilgiyi benzer alanlarda değerlendirebilirler.

Uçak Teçhizat Bakım Nedir, Uçak Teçhizat Bakım Ne İş Yapar, Uçak Teçhizat Bakım Maaşları, Uçak Teçhizat Bakım İş İmkanları, Uçak Teçhizat Bakım İş Çalışma Alanları, Uçak Teçhizat Bakım Mesleği Hakkında Bilgiler, Uçak Teçhizat Bakım Bölümünün Geleceği, Uçak Teçhizat Bakım Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Uçak Teçhizat Bakım Bölümü Tercih Edilir mi, Uçak Teçhizat Bakım Tanıtımı, Uçak Teçhizat Bakım Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Uçak Teçhizat Bakım Mezunları Ne İş Yaparlar , Uçak Teçhizat Bakım Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Uçak Teçhizat Bakım İş Bulma Durumu

> Uçak Teçhizat Bakım Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz