Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Uçak Motor Bakım Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Uçak Motor Bakım bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Uçak Motor Bakım Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Uçak Motor Bakım Bölümü Tanıtımı:

Uçak Motoru programının amacı, uçak motorlarının yapımı, bakımı ve onarımı alanında çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir. Uçak motor teknikerleri, Ulaştırma Bakanlığına bağli uçak fabrikalarında ya da onarım atölyelerinde görev alabilir veya motor bilgisini benzer başka alanlarda değerlendirebilirler.

Programın Amacı: Uçak motoru programının amacı, uçak motorlarının yapımı, bakımı ve onarımı alanında çalışacak ara insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Uçak motoru programında matematik, fizik, malzeme ve imal usulleri, temel elektrik ve elektronik; motor üretim teknikleri, uçak motoru bakımı ve revizyonu, sayısal motor kontrol sistemleri, pervaneler ve uçak atölyesi dersleri okutulur.

Gereken Nitelikler: Uçak motoru programında eğitim görmek isteyenlerin, başta fizik ve özellikle mekanik olmak üzere, temel bilimlere ilgili ve bu alanlarda başarılı, şekil algısına ve uzay ilişkilerini görebilme gücüne sahip el ve parmaklarını ustalıkla kullanabilen kimseler olmaları beklenir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Uçak motoru programını bitirenlere “Uçak Motoru Teknikeri” ünvanı verilir. Uçak motoru teknikeri, uçakların motor kısımlarını kontrol eder, arıza varsa yerini belirler ve tamir eder. Uçak motoru yapımında uçak mühendisinin gözetim ve denetimi altında çalışır. Uçak motoru teknikerlerinin motor teknikerlerinden farkı, uçak motorları konusunda uzmanlaşmış olmasıdır.

Çalışma Alanları: Uçak motor teknikeri Ulaştırma Bakanlığına bağlı uçak fabrikalarında ya da onarım atölyelerinde görev alabilir veya motor bilgisini benzer başka alanlarda değerlendirebilir.

Uçak Motor Bakım Nedir, Uçak Motor Bakım Ne İş Yapar, Uçak Motor Bakım Maaşları, Uçak Motor Bakım İş İmkanları, Uçak Motor Bakım İş Çalışma Alanları, Uçak Motor Bakım Mesleği Hakkında Bilgiler, Uçak Motor Bakım Bölümünün Geleceği, Uçak Motor Bakım Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Uçak Motor Bakım Bölümü Tercih Edilir mi, Uçak Motor Bakım Tanıtımı, Uçak Motor Bakım Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Uçak Motor Bakım Mezunları Ne İş Yaparlar , Uçak Motor Bakım Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Uçak Motor Bakım İş Bulma Durumu

> Uçak Motor Bakım Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz