Türk Bayrağına Neden Saygı Gösteririz

Türkiye cumhuriyeti Devleti; laik ve bağımsız bir Türk devletidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bağımsız ve özgür olan bugünlerine gelene kadar bir çok kötü gün geçirmiştir, bağımsızlığı için bir çok ülke ile mücadele içine girmiştir ve binlerce şehit vererek bugünlere gelebilmiştir. Ülkemizin bağımsızlığını simgeleyen ve kutsal olan bayramığımız ise al rengini şehitlerimizin kanından almıştır.

Bu yazımızda Türk bayrağına neden saygı gösteririz kısaca sizler için derlediğimiz bilgileri sizlere aktaracağız.

resized_c8f0c-9c621658894d13d44e2baa62c3c30da30bc9Günümüzde her ülkenin kendisine özgü bayrağı bulunmaktadır ve bu bayrakların her biri ait olduğu ülkenin bağımsızlığını ifade etmektedir.Tıpkı diğer ülkeler gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti için de devletin bağımsızlığını simgeleyen Türk bayrağı son derece büyük önem taşımaktadır. Çünkü gökyüzünde dalgalanan al bayrağımız ülkemizin bağımsızlığını simgeleyen en kutsal varlığımızdır. Dolayısıyla da Türk bayrağına gösterilen saygının düzeyi de oldukça önemlidir.

Türk bayrağına saygı göstermeliyiz ve onun kutsallığının bilincinde olmalıyız. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi bağımsızlığımızı simgeleyen ay yıldızlı bayrağımız al rengini şehitlerimizin kanından almıştır ve şehitlerimiz o bayrak göklerde dalgalansın diye canlarını bile ortaya koymuşlardır ve neticede de bayrağımız uğruna nice kanlar dökülmüştür ve nice askerlerimiz şehit olmuştur. Bu nedenle de her Türk vatandaşı için Türk bayrağı kutsaldır ve asla dalga konusu olamaz ve bağımsızlığımızın göstergesi olan Türk bayrağının göklerden indirilmesi teklif dahi edilemez aksi takdirde böyle bir teklif ya da bayrağa yapılan saygısızlık Türkiye Cumhuriyeti Devletine hakaret etmek demektir.

Bayrağımıza Neden Saygı Gösteririz Sizler de Yorum ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Bölümünden Hemen Bize Yazın.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.