Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2021

Turizm ve Otelcilik / Otel Yöneticiliği Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Turizm ve Otelcilik / Otel Yöneticiliği bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Turizm ve Otelcilik / Otel Yöneticiliği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Turizm ve Otelcilik / Otel Yöneticiliği Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı: Turizm ve otelcilik programının amacı, otelcilik ve turizm alanında çalışacak ara insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Turizm ve otelcilik programında ilk yıl, Türkçe,işletmecilik, muhasebe, yabancı dil, büro, seyahat acenteleri, turizm ekonomisi, turizm pazarlaması, iktisat gibi temel işletme bilgilerini vermeye yönelik, ikinci yıl da ulaştırma, seyir ve organizasyonu, konaklama muhasebesi, tesis ve aletlerin onarımı, büro, kat hizmetleri, genel turizm bilgisi gibi dersler okutulmaktadır. Seçilen bölüme göre seyahat acentelerinde veya otel işletmelerinde staj zorunluluğu vardır.

Gereken Nitelikler: Bu bölüme girebilmek için özel bir şart olmamakla birlikte, meslekte başarılı olmak için düzgün fizik,güleryüz, sabır, hoşgörü sahibi olma ve çok iyi derecede yabancı dil bilme gibi özellikler gerekir. Turizm ve otelcilik sektöründe çalışmak isteyenler, ayrıca, insanlarla iyi ilişki kurabilmeli, kültürlü ve dinamik olmalıdırlar.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Mezunlar “Turizm Meslek Elemanı” ünvanını kazanırlar. Turizm meslek elemanı, turistlik otellerde müşterilerin ihtiyaçlarını belirlemek ve bu ihtiyaçları karşılamak için gerekli düzenlemeleri yapmada turizm işletmecisine yardımcı olur; resepsiyonist, muhasebeci olarak görevleri yürütür, seyahat işletmeciliği, tur operatörlüğü yapabilir.

Çalışma Alanları: Turizm meslek elemanlarının çoğu, büyük turistlik oteller de dahil olmak üzere pek çok kuruluşta görevlerini sürdürmektedirler.

Turizm ve Otelcilik / Otel Yöneticiliği Nedir, Turizm ve Otelcilik / Otel Yöneticiliği Ne İş Yapar, Turizm ve Otelcilik / Otel Yöneticiliği Maaşları, Turizm ve Otelcilik / Otel Yöneticiliği İş İmkanları, Turizm ve Otelcilik / Otel Yöneticiliği İş Çalışma Alanları, Turizm ve Otelcilik / Otel Yöneticiliği Mesleği Hakkında Bilgiler, Turizm ve Otelcilik / Otel Yöneticiliği Bölümünün Geleceği, Turizm ve Otelcilik / Otel Yöneticiliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Turizm ve Otelcilik / Otel Yöneticiliği Bölümü Tercih Edilir mi, Turizm ve Otelcilik / Otel Yöneticiliği Tanıtımı, Turizm ve Otelcilik / Otel Yöneticiliği Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Turizm ve Otelcilik / Otel Yöneticiliği Mezunları Ne İş Yaparlar , Turizm ve Otelcilik / Otel Yöneticiliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Turizm ve Otelcilik / Otel Yöneticiliği İş Bulma Durumu

> Turizm ve Otelcilik / Otel Yöneticiliği Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Mertcan dedi ki:

    Bu bölüm icin iyi bir matematik gerekiyor mu ?

  2. hasandoğan dedi ki:

    Merhabalar.bu.bölümü.bitirdikten.sonra.yurt.dışında.master.doktora.gibi.tercihlerimiz.olabilirmi.teşekkürler

  3. f@tih dedi ki:

    liseden hangi bölümü seçmek gerekiyor turizm ve otelcilik için

Yorum Yaz