Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Kasım 2020

Turizm Çeşitleri ve Açıklamaları

Turizm çeşitleri nelerdir, turizm çeşitleri ve anlamları hakkında bilgi

AV Turizmi
Ülkemizdeki doğa koşulları ve yaban hayatı avcılığa merak salmış olanlar için önemli bir kaynak durumundadır. Yurdumuzdaki bitki örtüsü ve ormanlar av turizmi ile ilgilenenler için çok önemli bir potansiyel sunar.

Kış Turizmi
Ülkemizde her geçen yıl sayısı çoğal kış turizmi merkezleri, kış aylarının karlı geçtiği bölgelerde kış turizmini sevenler için hizmet sunmaktadır.

İnanç Turizmi
Toprakları üzerinde geçmişten bu yana pek çok dine ev sahipliği yapmış olan Türkiye inanç turizmi açısından da oldukça zengindir.

İpek Yolu
Yurdumuzun toprakları çok önemli bir ticaret merkezi olan İpek Yolu üzerinde bulunmaktadır.

Sağlık Turizmi
Ülkemiz kaplıcalar ve şifalı sular bakımından oldukça zengindir. Yurdumuzdaki kaliteli tesisler turistlere geniş imkanlar sunmaktadır.

Kongre Turizmi
Avrupa ve Asya’ nın kesiştiği bir noktada bulunan Türkiye; toplantı, intensiv ve kongreler için eşsiz bir konumdadır.

Golf Turizmi
Türkiye son zamanlarda kurulan uluslararası alandaki golf tesisleri ile dünyada golf sporu yapanları  buluşturan kalite ve prestijin bir arada olduğu eşsiz tatil yerlerindendir.

Gençlik Turizmi
Genç bir nüfusa sahip olan Türkiye, gerek yurt içinden gerekse yurt dışından gençlerin ekonomik tatil için tercih ettikleri merkezler arasındadır.

Yat Turizmi
Cennet gibi koylara ve elverişli limanlara sahip olan Türkiye,  yat turizmi tutkunları için eşsiz bir coğrafyaya sahiptir.

Botanik Turizmi
Pek çok farklı iklim tipinin bir arada yaşandığı Türkiye’de bu durum birçok bitki türünün ülkemizde yetişmesini ve zengin bir bitki örtüsüne sahip olmamızı sağlamıştır.

Mağara Turizmi
Yeryüzü şekilleri açısından bir “mağara cenneti” olan Türkiye’ de yaklaşık 40.000 adet mağara vardır ve ilgilenenler bu yeryüzü şekillerini ziyaret etmek için ülkemize gelmektedir.

Yayla Turizmi
Göz alabildiğine bir yeşilin gökyüzü ile kucaklaştı yaylalarımız gezilip görülecek yerlerin başında gelmektedir.

Dağcılık
Ülkemizin hemen hemen her bölgesine dağılmış,  zengin flora ve faunaya sahip dağları macera ve adrenalin tutkunları ile buluşmaya devam etmektedir.

Rafting
Türkiye’nin dört bir yanında bulunan ve farklı debileri ile her aşamadaki sporcu için uygun olan nehirler rafting tutkunları için eşi bulunamaz güzelliklere sahiptir.

Su Altı Dalış
Denizlerimizin dibinde yer lan farklı balık türleri ve batıklar dalgıçlar tarafından keşfedilmeyi bekleyen güzellikler arasındadır.

Kuş Gözlemciliği
Türkiye’de şua ana dek 450 farklı türde kuşa rastlanmıştır. Bu kuş çeşitliliği doğa güzelliğini vurgularken kuş gözlemcileri için de eşsiz bir cennet olarak durmaktadır.

Turizm Çeşitleri Nelerdir Açıklamaları ve Özellikleri Konusunda Bilgi Verdik.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. merve yan geçen dedi ki:

    çok iyi olmuş elinize sağlık ödevimde kullandım ama resimlerle desteklenseydi daha güzel olabilirdi.

Yorum Yaz