Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Trafik Levhalarında Üçgen Kare Ve Dairenin Açıklaması - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2022

Trafik Levhalarında Üçgen Kare Ve Dairenin Açıklaması

Bu sayfamızda trafik levhalarının anlamları hakkında bilgi vererek trafik levhalarında üçgen, kare ve dairenin açıklaması hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Trafik işaretleri anlamları bakımından sınıflara ayrılmaktadır. Bu levhalardan bazıları yasakları, bazıları tehlikeleri bazıları da bilgileri işaret etmektedir.

Dikdörtgen ve Kare Levhalar: Bu levhaların amacı trafiği düzenlemektir. Dikdörtgen ve kare levhalar sürücülere ve yayalara trafiği düzenlemek amacı ile bilgi vermektedir.

Eşkenar Dörtgen Levhalar: Uyarı amaçlı kullanılan trafik levhalarıdır. Bu levhalar sayesinde sürücüler ileride karşılaşabilecekleri tehlikelere karşı uyarılmaktadır.

Yuvarlak Levhalar: Bu levhalar bilgilendirme amacı ile konulmuş olan levhalardır. Amaçları hem sürücüleri hem de yayaları bilgilendirmektir. Azami hız sınırı, mecburi yön gibi levhalar bunlara örnek gösterilebilir.

Üçgen Levhalar: Trafik kuralları ve yollar hakkında sürücülere ve yayalara bilgi veren levhalardır. Yabani hayvan çıkabilir, iş makinası çıkabilir gibi levhalar bunlara örnek gösterilebilir.

Trafik Levhalarının Açıklaması Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781