Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Kasım 2020

Trafik Haftası İle İlgili Kompozisyon

Trafik Haftası Konulu Kompozisyonlar Örnekleri kısa ve uzun

Trafik Haftası Kompozisyon

Trafik dendiğinde akla ilk gelen taşıtlardır ancak trafik yalnızca taşıtlardan oluşmaz. İnsan ve hayvanlar da trafik kavramına dahildir. Taşıtlar insan ve hayvanların yol üzerinde yaptıkları tüm hareketlere trafik adı verilir.

Gün geçtikçe taşıt miktarının artması ile beraber trafik problemleri de artış göstermiştir. Türkiye’de her sene yüzlerce hatta binlerce kişi trafik kazası sonucunda yaşamını kaybediyor. Trafik canavarlarından kurtulmanın tek yöntemi ise trafikte bütün kurallara uygun hareket etmektir. Cahil ve bu konuda bilgisi olmayan insanlar trafik kurallarını dikkate almayarak yaşamını yitiren insan sayısında artışa neden oluyor.

Trafik haftası ise bu kuralların anımsatılmasında mühim bir haftadır. Trafik ile ilgili kuralları ve kanunları bilerek çevredeki bireylere de öğretebiliriz ve bu sayede trafik haftası iyi bir amaca hizmet etmiş olur.

Caddelerde ve yollarda kaldırımlarda yürümeliyiz ve karşı tarafa geçerken yaya geçidini kullanmalıyız. Karşıya geçtiğimiz sırada önce sağ tarafımıza onun ardından da sol tarafımıza bakmalıyız. En son tekrar sola bakıp araç gelmiyorsa karşıya geçmeliyiz. Trafikte polislerin olmadığı alanlarda trafik ışıklarına ve levhalara dikkatle bakmalıyız. Üst geçitlerin bulunduğu alanlarda kesinlikle o geçidi kullanarak geçmeliyiz. Taşıtlara tutunmamalı ve taşıtlar hareket halinde iken binmeye çalışmamalıyız. Taşıtlara her zaman sağ taraftan girmeliyiz. Taşıtların pencerelerinden veya kapılarından kolumuzu, başımızı çıkartmamalıyız. Hareket etmeyen bir taşıtın çok az ön tarafında veya çok az arka tarafında durmamalıyız.

Trafik Haftası İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz