Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Kasım 2020

Toprak Su Orman Maden Gibi Kaynakların Hızlı ve Bilinçsizce Tüketilmesinin Sonuçları Neler Olabilir

dogal-kaynaklarin-tukenmesiYeryüzünde başta insanlar olmak üzere tüm canlıların yaşamsal faaliyetlerini devam ettirebilmeleri için kullandıkları bir çok doğal kaynak bulunmaktadır ancak günümüzde bu kaynaklar bilinçsiz bir şekilde kullanılmaktadır ve hızlı bir şekilde tüketilmektedir.

Yeryüzünde yaşayan başta insanların yaşamlarını devam ettirebilmeleri için bazı kaynaklara ihtiyaç duymaktadırlar. Bu kaynakların bilinçsiz bir şekilde kullanılması ise canlıların yaşamlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Peki toprak su orman maden gibi kaynakların hızlı ve bilinçsizce tüketilmesinin sonuçları neler olabilir?

Toprağın Bilinçsizce Tüketilmesinin İnsan Yaşamına Etkileri: İnsanların ve diğer canlıların beslenme ihtiyaçlarını giderebilmeleri için toprağa ihtiyaçları vardır. Toprağın bilinçsiz bir şekilde kullanılması sonucunda ise toprağın verimi düşer ve tarım faaliyetleri de azalmaya başlar. Bu durum da insanların ve diğer canlıların temel ihtiyaçları olan beslenme ihtiyacının karşılanmasını zor hale getirir.

Suyun Bilinçsizce Tüketilmesinin İnsan Yaşamına Etkileri: Su, yeryüzünde yaşayan tüm canlıların olmazsa olmaz vazgeçilmez temel ihtiyacıdır. Çünkü hiç bir canlı su ihtiyacını karşılamadan uzun süre yaşamını devam ettiremez. Bu nedenle de su kaynaklarının bilinçsizce tüketilmesi canlı nesli için son derece tehlikelidir.

Ormanların Bilinçsizce Tüketilmesinin İnsan Yaşamına Etkileri: Ormanların azalması sonucunda öncelikle oksijen olmak üzere yağmur gibi unsurlar yeryüzünde azalır. İnsanların ve diğer canlıların bir çok ihtiyacını karşılayan ormanlar aynı zamanda bitki ve hayvan türlerinin de korunmasını sağlamaktadır. Bu nedenle de ormanların yok olması demek canlıların yaşamlarının tehlike altına girmesi demektir.

Madenlerin Bilinçsizce Tüketilmesinin İnsan Yaşamına Etkileri: İnsan yaşamı madenler kullanılarak kolaylaştırılabilmektedir. Bu nedenle de madenlerin bilinçsiz bir şekilde kullanılması insan yaşamını olumsuz bir şekilde etkilemektedir.

Toprak Su Orman Maden Gibi Kaynakların Hızlı ve Bilinçsizce Tüketilmesinin Sonuçları Neler Olabilir

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Nurgül dedi ki:

    sadece ve kısa yazılmış, Toprak Su Orman Maden Gibi Kaynakların Hızlı ve Bilinçsizce Tüketilmesinin Sonuçları Neler Olabilir süper beğendim, ödevim hemencecik bitti, tabi çalışkan olmam ayrı bir konu.

Yorum Yaz