Toprak Kirliliğine Sebep Olan Unsurlar Nelerdir Kısaca
Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ağustos 2018

Toprak Kirliliğine Sebep Olan Unsurlar Nelerdir Kısaca

Toprak kirliliğine sebep olan unsurlar nelerdir kısaca hakkında bilgi kısaca

Tüm canlılar için hayati önem taşıyan toprağa doğal yapısından farklı maddeler karıştığında ortaya toprak kirliliği adı verilen durum çıkar. Toprak kirliliği oluştuğunda bitkiler kendisi için zararlı maddeler alır ya da yeterli beslenemez ve büyüyemezler. Toprak içinde yaşayan canlılar da toprak kirliliğinden olumsuz etkilenir ve hayatları tehdit altına girer. Toprağa karışan zehirli atıklar ve maddeler bitkiler aracılığıyla insanlara da geçebilir ve bizlerin hayatı için de olumsuz etki oluşturur. Bazı hastalıklara bile neden olabilir.

Sanayi, fabrikalar, iş yerleri, ev atıkları toprak kirliliğine neden olan unsurların başında gelir. Bu unsurların yanında radyoaktif atıklar, hava kirliliğinin bir sonucu olan asit yağmurları, bilinçsiz olarak kullanılan yapay gübreler, bitkiler için kullanılan tarım ilaçları, yine bitkiler için kullanılan hormonlar ve su kirliliği önemli derecede toprak kirliliğine yol açan faktörlerdir.

cevre-11

Toprak Kirliliğine Sebep Olan Unsurlar Nelerdir Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. zeynep dedi ki:

    Toprak Kirliliğine Sebep Olan faktörler ödevim bitti. içinde çok güzel videolar var hadi aboneciler youtube kanalı çok güzel. https://www.youtube.com/channel/UC_qz3-l9AxN39M1xEC5Mtlg

  2. ferman dedi ki:

    Artık hep bu siteye gireceğim ödevime yaradı.

  3. qwertyuiopasdfgjkbxh dedi ki:

    Bu siteyi hiç beğenmedim iğrenç bir site

Yorum Yaz