Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Ocak 2021

Toplum ve Şiddetle İlgili Kompozisyon

Toplum ve şiddetle ilgili kompozisyon hakkında bilgi kısaca

Bir toplum için en kötü durumlardan biri şiddet uygulanmasıdır. Şiddetin hiç bir türünün kabul edilebilir bir yanı yoktur ve şiddete maruz kalan insanlar insanlık dışı, kötü durumlara düşmektedirler. Şiddetin yoğun olarak yaşandığı toplumlarda suç oranı yüksek olduğu gibi mutsuzluk da yoğundur.

Ülkemizde de ne yazık ki şiddete çok fazla başvurulmaktadır. Özellikle kadınlar ve çocuklar şiddetten nasibini almaktadır. Kadınlar ve çocuklar her zaman destek olunması, toplumun direği olarak görülmesi gereken insanlarken, tam tersine şiddet uygulanmaktadır. Erkeklerden güç olarak daha zayıf olan kadınlar ve çocuklar, dünyanın hiçbir yerinde şiddete maruz kalmamalıdır. Ülkemizde kadınlara ve çocuklara fazlaca şiddet uygulanması, utanılacak bir durumdur. Bu nedenle bu konuda daha fazla önlem alınmalı ve bu duruma bir çözüm getirilmelidir.

Şiddet gören insanların psikolojik açıdan olumsuz etkilendiği bilinmektedir. Bu insanlar zamanla içine kapanmakta ve toplumda varlık gösterememektedir. Şiddet gören çocuklar da büyüdüklerinde şiddet uygulayan bireylere dönüşmektedir. Bu nedenle herkesin şiddet konusunda hassas olması ve bunun önüne geçilmesi için bir şeyler yapması gerekmektedir.

Toplum ve Şiddetle İlgili Kompozisyonlar Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Sila arıcı dedi ki:

  Gercekten cok guzel yardimci oldu

 2. can dedi ki:

  güzel site çok yardımcı :D

  1. ismail dedi ki:

   bana toplum ile ilgili kompozisyon lazımdı buradan yaptım çok iyi oldu.

Yorum Yaz