Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Toplum Sağlığının Kişi Sağlığı İle İlişkisi Nedir - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2022

Toplum Sağlığının Kişi Sağlığı İle İlişkisi Nedir

Toplum sağlığının kişi sağlığı ile ilişkisi nedir? Bu sorunun cevabına erişmek için sizin için yazmış olduğumuz bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

Dünyadaki en önemli kavramlardan birinin sağlık olduğunu biliyoruz. Hem kişinin kendi sağlığı hem de toplumun sağlığı oldukça önemli olmaktadır. Kişinin sağlığı ile toplumun sağlığı arasında da önemli bir ilişki bulunmaktadır.

Her insan kendi sağlığından sorumludur. Bir insanın hayatı boyunca sağlığına özen göstermesi, koruması ve geliştirmesi gerekmektedir. Bu görevler insanın hem kendisine karşı hem de içerisinde karşı sorumluluk olarak kabul edilir. Çünkü bir insanın hasta olması ya da herhangi bir rahatsızlığı olması durumunda tedavi ettirilmemesi hastalığının daha ileriye gitmesine sebep olabilir. Bu durum da çevresinde bulunan insanların da bu hastalığa bulaşmalarına neden olabilmektedir.

Kişinin kendi sağlığına özen göstermemesi toplumun sağlığına da olumsuz yansımaktadır. Aynı şekilde toplumunda sağlık problemleri yaşıyor olması o toplumda yaşayan her bir bireyin sağlığının tehdit altında olması anlamına gelebilmektedir. İnsanların sağlıklı bir birey olabilmeleri için kişisel ve çevresel temizliklerine de dikkat etmeleri gerekmektedir. Dikkat etmemeleri durumunda toplum da bu hijyenik olmayan ortamdan kötü etkilenebilmektedir.

Temizliğe önem vermeyen bir toplum içerisinde yaşayan bir bireyin de temizliğine önem vermesi çok da işe yaramayabilir. Pis bir çevrede kişinin kendisinin temiz kalabilmesi pek mümkün olmayabilir. Bu yüzden kişi sağlığı ile toplum sağlığı arasında önemli bir ilişki bulunmaktadır.

Toplum Sağlığının Kişi Sağlığı İle İlişkisi Nedir Adlı Yazımız İle İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781