Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Tıkanan Tuvalet Kanalı Nasıl Açılır? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Ağustos 2022

Tıkanan Tuvalet Kanalı Nasıl Açılır?

Tuvalet neden tıkanır? ve en önemlisi de tıkanan tuvalet kanalı nasıl açılır?

Tıkanan tuvaletler rahatsız edici bir şey değildir. Ayrıca son derece yaygındır.

Bir tıkanmanın ilk ipucu, tuvalet yıkandığında genellikle yavaş akan veya lekelenme sesidir. Bir problemin ilk göstergesinde bir tesisatçıyı aramak, daha hijyenik olmayan yan etkilerden kaçınmanıza ve tuvalet kanal açma konusunda sorunun kök nedenini etkili bir şekilde teşhis etmenize yardımcı olabilir.

Tıkanmış Tuvaletlerin Genel Nedenleri

Yedeklenmiş tuvaletler sadece rahatsız edici olmaktan öte, sağlıksız, dağınık olabilir, pahalı onarımlara yol açabilir ve tüm banyonuzu işe yaramaz hale getirebilir.

Tıkanmış bir tuvalet ile uğraşıyorsanız, sorunu hızla çözmek, tuvaletin neden tıkandığını bulmak ve gelecekteki oluşumları önlemek için harekete geçmek önemlidir. İşte tıkanmış tuvaletlerin en yaygın sebeplerinden bazıları.

Tıkanmış Tuvalet Temizleme

Aşırı Tuvalet Kağıdı

Tuvalet kağıdının çok fazla kullanılması ve kolay parçalanmayan tuvalet kağıtları tuvaletinizi bir noktadan sonra tıkar.

Pistonlar genellikle bu tür tıkanıklıkları giderebilir, ancak tuvalet kağıdı diğer sebeplerle birleşebilir ve daha büyük bir tıkanıklık oluşturabilir. Bu ciddi tıkanma ise, atık su borularının açılması ve tıkanmanın giderilmesi için deneyimli bir tesisatçı yardımına ihtiyaç duyacaktır.

Yıkanmaz Eşyaların Yıkanması

Tuvalet, tuvalet kağıdı ve atıktan atılması gereken gerçekten sadece iki şey var. Küçük çocuklar oyuncaklarının kasenin etrafında dolaştığını izlemekten etkilenirler ve kanalizasyondan aşağıya doğru kaybolabilirler, bu nedenle çocuklarla uygun lazımlık prosedürleri hakkında konuşmakta aktif olmalısınız.

Yetişkinler aynı zamanda sifonu kötüye kullanmaktan suçlu olabilir. Aşağıdaki ürünler asla tuvalete atılmamalıdır: 

  • kadınsı ürünler
  • saç
  • gres
  • kağıt havlu
  • silme bezleri
  • pamuk topları
  • Q-ipuçları
  • ve genellikle “yıkanabilir” olarak yanlış bilinen diğer öğeler

Ek olarak, tankın üstündeki alanı temiz tutmak, yabancı cisimlerin yanlışlıkla yıkanma riskini ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. Tuvalet üstündeki raflar, fazladan depolama için alanın iyi bir şekilde kullanılmasına benziyor, ancak öğeler fark edilmeden tuvalete girip boşaltılabilir.

Sert Su Problemleri

Sert su, tuvaletten çıkarılması zor bir mineral birikimi oluşturur. Sert su ile ilgili sorun, su ve atık su tesisatı sisteminizden akışını kısıtlamasıdır.

Kolay ve kısa süreli bir çözüm, bir tesisatçının tuvalet sisteminizi yıkamak için özel bir çözüm kullanmasıdır. Kalıcı bir sabitleme için, birikmesini önlemek için su yumuşatıcı takmayı düşünebilirsiniz, bu sayede suyunuz tıkanmış bir tuvalete neden olmadan önce arıtılır.

Ana Tahliye Takunyaları

Evinizin ana tahliyesinde tıkanma, yedeklenmiş bir tuvalete neden olabilir. Tesisatçılarımız, drenaj borularınızı video teknolojisi de dahil olmak üzere birçok muayene yöntemini kullanarak inceleyebilir ve tıkanmanın nedenini ve yerini izole edebilir.

Ana tahliye tıkanıklıkları mutlaka borularınızın yanlış kullanımından değil, yaprak, kaya, çamur ve diğer kalıntıların birikmesinden kaynaklanır.

Tıkalı Tuvalet Nasıl Onarılır

Tıkanmış tuvaletlerin ortak nedenlerini bilmek ve en iyi banyo uygulamalarını takip etmek, bu dağınık, uygunsuz tesisat problemiyle karşı karşıya kalma olasılığınızı azaltabilir.

Tuvaletin tıkanması durumunda, bir pistonu deneyebilir ve sorunu kendi başınıza çözmeyi deneyebilirsiniz. Yabancı cisimlerden veya tesisat sisteminizin doğal tasarımından kaynaklanmış daha ciddi tıkanmalar için, akışınızı sürdürmek için profesyonel bir tuvalet açma tesisatçı uzmanlığına ihtiyacınız olacaktır.  

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781