Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Haziran 2018

Terzi Nedir Ne İş Yapar

Terzi Ne İş yapar görevleri nelerdir, terzi nedir

Terzi, bir esnaftır. Osmanlı ve Selçuklu döneminde esnaflara “lonca” denilirdi. Çanta, elbise, eski zamanlarda savaş kıyafetleri de dikmiştir.

Terziler her sınıf insan için aynı titizlikte kıyafet, elbise, çanta vs. üretebilen meslek grubudur. İstediğiniz tasarıma göre size özel bir elbise dikebilir. Kaliteli bir elden çıkan elbiseler, dışarıda insanlar tarafından ilgi ve beğeniyle karşılanır. Toplumsal karizmanız artabilir. Bu nedenle ünlüler, siyaset ve işadamları genellikle kıyafetlerini terzilere özel olarak diktirirler. Kadınlar, her zaman çantalardan hoşlanmışlardır. Bir terzi, uygun bir deri veya kumaştan muhteşem çantalar yapabilir. Çanta yapma konusunda daha başarılı olan terziler ileride daha popüler olacaktır. Çünkü çanta yapımı kıyafet dikmeye göre daha zor ve zahmetlidir. Zengin insanlar, her zaman kaliteli çantalar kullanmayı tercih eder.

Son olarak bir terzi çeşitli renkte kumaşlardan farklı stillerde gömlekler dikebilir. Modern giyimde insanın dış görünüşünün önemli enstrümanlarından bir tanesi gömleklerdir. Gömleğin kalitesi, dikim şekli, kullanılan kumaşın türüne göre kişinin saygınlığı artmaktadır.

Bir terzinin kullanması gereken malzemeler: İğne, makas,  çeşitli hayvan derileri, farklı türde kumaşlar, mezura, dikiş makinesi, renkli ipler gereklidir. Bazı terziler özel giysi üretiminde elbise detaylarına pırlanta, mücevher ve değerli taşlar ekleyebileceği için bunlara da ihtiyaç duyabilir. Terzilik için ayrı bir alan açmaya ihtiyaç olmayacaktır. Kumaş dikme-birleştirme konusunda yeteneğiniz varsa evinizde bir makine edinerek terzilik yapabilirsiniz.

Terzi ve Görevleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz