TEOG Yep Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2017

yep sonuçları ile ilgili görsel sonucu

yep sonuçları ile ilgili görsel sonucu

LGS Sınav heyecanı öğrencilerin peşini hala bırakmış değil. Sınav notunu öğrenen öğrencilerin heyecanı hala devam ediyor. LGS Yerleştirme Esas Puanlarının (YEP) açıklanmasını dört gözle bekleyen öğrenciler, tercih dönemi için de ayrı bir strese bürünüyor. Öncelikle YEP sonuçları açıklanacak, daha sonrasında ise öğrenciler tercihlerini gerçekleştirebilecek. Peki Yerleştirme Esas Puanları (YEP) ne zaman açıklanacak? Bizler de bu soruya ait cevaba ulaşmanız amacı ile hazırlamış olduğumuz bu yazı içerisinde, sizlere LGS YEP Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2017 kısaca bilgi vereceğiz.

2017 yerleştirme takvimi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanmış bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Yep sonuçlarının açıklanma tarihi 30 Haziran 2017 olarak biliniyor. Açıklanmasının ardından 14-24 Temmuz 2017 tarihlerinde öğrencilerin YEP sonuçlarına göre yapmış oldukları tercihlerin alınacağı belirtiliyor.

Her öğrenci YEP’i dikkate alarak en fazla 3 okul olarak nakil başvurusunda bulunabilecek. Okulların boş kontenjanı olmasına da gerek kalmadan tercih gerçekleştirilebilecek. Bu esnada velinin de görüşleri ön planda tutularak tercih işlemleri gerçekleştirilecek. Öğrencilerin tercihlerini yapması durumunda, sonuçlar açıklandığında okumaya hak kazandıkları okullar belirlenerek, kayıtlar sistemsel bir şekilde otomatik olarak gerçekleştirilecektir.

 

 

Özel okula kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler ise özel okula gideceğim kayıt yaptırmayacağım butonunu işaretleyecek. 15 Eylül 2017 tarihine kadar herhangi bir okula kaydını yaptırmayan öğrenciler için süre dolmuş olacağından dolayı liseyi açık öğretim olarak okumak durumunda kalacak.

LGS Yep Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2017 Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

1 yorum

  1. 2017 teog yerleştirme puanları açıklandıııı verdiğiniz tarih doğru çıktı ve o gün puanımı öğrendim. Teog’dan 410 aldım inşallah istediğim liseye yerleşebilirim :)

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.