Televizyonda Yayınlanan Çocuk Programları ve Bunların Çocuk Gelişimi Açısından Değerlendirilmesi

Televizyonda yayınlanan çocuk programlarının listesi ve bunların çocukların gelişimi açısından değerlendirilmesi

Teknolojinin gelişmesi sonucunda televizyonculuk sektörü gelişmiş ve sonucunda televizyon kanalları artmıştır. Kanalların artmasıyla beraber bir hayli çocuk programları yapılmaya başladı. Bu programların çocuk gelişimine oldukça fayda sağladığı saptandı. Bu programların eğitici ve öğretici yanı ön planda olduğu için yararlıdır.

Bu programlar incelendiğinde görülür ki; çocukların anlayacağı dilden eğitim verildiği anlaşılır. Buna pepe çizgi filmini örnek verebiliriz. Bu çizgi filmde sayı sayma, renkleri öğretme, eğitici oyunlar gibi pek çok paylaşımda bulunulmakta. Bu nedenle çocuklara oldukça yararlı ve çocukların sevdiği bir çizgi film olmuştur.

Çocuk programlarının yalnızca 3 ile 6 yaş arasını kapsadığını düşünmeyin. Pepe 3 ve 6 yaş arasına hitap etse de Canım Arkadaşım çizgi filmi büyük yaştaki çocuklara da hitap eden bir çizgi filmdir. Bu çizgi filmler çocuklara hem fayda sağlamakta hemde eğlendirmektedir. Bu çizgi filmler sayesinde çocukların zekası gelişir.

led tv televizyon

Televizyonda yayımlanan çocuk programları ve bunların çocuk gelişimi açısından değerlendirilmesi hakkında kısaca bilgi verdik.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.