Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ekim 2021

Tekstil Baskı Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Tekstil Baskı bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Tekstil Baskı Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Tekstil Baskı Bölümü Tanıtımı:

Bu bölüm, dokuma ve tekstil endüstrisinin gereksinimi olan ara teknik elemanları yetiştirir. Mezunlar Tekstil Mühendislerinin gözetiminde fabrika veya özel üretim atölyelerinde tekstil ürünlerinin boya, desen, baskı işlerinde çalışırlar.

Programın Amacı: Tekstil baskı programının amacı, tekstil işletmelerinde, tekstil teknolojisi ve desen tasarımı alanında, tekstil mühendisleri ile ustabaşları ve işçiler arasında görev yapacak ara insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Tekstil baskı programında temel sanat eğitimi, desen tasarımı, tekstil boyacılığı, dokuma teknolojisi, tekstil terbiyesi ve makineleri, kalıpçılık, tekstil el sanatları, dokuma analizi, örme analizi, baskı desen tasarım gibi dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.

Gereken Nitelikler: Tekstil baskı programında okumak isteyenlerin, fen bilimlerine, özellikle kimyaya ilgili mekanik, tasarım ve çizim, el ve gözü eş güdümle kullanabilme yetenekleri gelişmiş, sanata meraklı kimseler olmaları gerekir, yaratıcılık meslekte başarıyı artırıcı bir özelliktir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Tekstil baskı programını bitirenlere “Tekstil Baskı Teknikeri” ünvanı verilir. Tekstil baskı teknikeri tekstil mühendisi tarafından hazırlanan üretim planının uygulanması için gerekli malzemenin alınması, uygun makinenin seçimi, bakımı ve üretime hazırlanması, iplik kalitesinin kontrolü, üretimin gerçekleştirilmesi sırasında denetimi ve ürünün pazarlanması gibi işlemleri yürütür. Çalışma ortamı kapalı tozlu ve gürültülüdür.

Çalışma Alanları: Tekstil endüstrisinde şu anda tekstil alanında yetişmiş elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Mezunların özellikle Tokat, Çorlu, Kahramanmaraş, Denizli ve Adana gibi illerimizde iş bulma sorunu olmayabilir. Sermayesi olanlar kendi işletmelerini kurabilirler.

Tekstil Baskı Nedir, Tekstil Baskı Ne İş Yapar, Tekstil Baskı Maaşları, Tekstil Baskı İş İmkanları, Tekstil Baskı İş Çalışma Alanları, Tekstil Baskı Mesleği Hakkında Bilgiler, Tekstil Baskı Bölümünün Geleceği, Tekstil Baskı Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Tekstil Baskı Bölümü Tercih Edilir mi, Tekstil Baskı Tanıtımı, Tekstil Baskı Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Tekstil Baskı Mezunları Ne İş Yaparlar , Tekstil Baskı Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Tekstil Baskı İş Bulma Durumu

> Tekstil Baskı Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz