Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2021

Teknolojinin Zararları Nelerdir

Her geçen gün teknoloji hızlı bir şekilde ilerlemeye devam etmekte ve bu sebepten dolayı da hayatımızın her alanında var olmaktadır. Eski zamanlardan bu yana, teknolojik alanda yaşanan gelişmeler çok fazladır. Teknolojinin insan hayatına sağlamış olduğu yararlar göz ardı edilemezken, zararları da çok fazla olabilmektedir. Bu yüzden her insanın teknoloji alanından nasıl ya da ne kadar yararlanması gerektiğini bilmesi gerekir. Peki teknolojinin insan hayatına olumsuz etkileri nelerdir? Bu olumsuzluklardan etkilenmemek için insanların nelere dikkat etmesi gerekmektedir? Bu sorulara ait yanıtları bulmanız amacıyla yayınlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere teknolojinin zararları nelerdir kısaca bilgi vereceğiz.

teknolojinin zararları ile ilgili görsel sonucu

Günümüzde, teknolojiden faydalanmayan insan hemen hemen kalmamıştır. Her insan hayatının her alanında sürekli olarak teknolojik ürünleri kullanmaktadır. Bu ürünler, insanların hayatını oldukça kolaylaştırmış olsa da, insanlara vermiş olduğu zararlar da göz ardı edilemezdir. Örneğin, telefonun ya da bilgisayarın haberleşme alanı için çok faydalı bir teknolojik ürün olduklarını söyleyebilirken, gereğinden fazla kullanımının göz sağlığını ya da omur sağlığını olumsuz etkilediğini söyleyebiliriz.

Teknolojik ürünlerin, insanlar üzerinde bağımlılık yapıcı bir etkisi bulunduğundan dolayı, sosyal hayattan kopmaya sebep olabilmektedir. Hem sosyal hayattan hem de aile ortamından kopmak, teknolojik ürünlerin fazla kullanımı ile ortaya çıkabilir. Ayrıca teknolojik ürünler ile gereğinden fazla vakit geçirmek bize vakit kaybettirerek sorumluluklarımızı olması gereken zamanda yerine getirmemize engel olabilir.

Teknolojinin Zararları Nelerdir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Gamze dedi ki:

  Guzel olmus ama cok uzun 10 15 satir olsa iyi olurdu

 2. Ayşegül dedi ki:

  Bu çok uzun yazmaya üşenirim.

  1. Anonim dedi ki:

   hak veriyorum

 3. Anonim dedi ki:

  teknolojinin faydaları ve zararları nelerdir öğrendim sağ olun canlar.

 4. Anonim dedi ki:

  Güzel olmus

Yorum Yaz